Baradari: Aile bütçeleri rahatlayacak

Çocuk parasını artışıyla işlili olarak açıklama yapan Federal Milletvekili SPD’li politikacı Nezahat Baradari “Çocuk parası artışı aile bütçelerini rahatlatacak – bu çok iyi bir gelişme” dedi.

Merhaba Haber Merkezi

Nezahat Baradari’nin açıklamasını aşağıda veriyoruz:

1 Ocak 2023’ten itibaren çocuk parası çocuk başına ayda 250 Euro’ya yükseltilecek.

Federal Meclis (Bundestag) SPD milletvekili ve çocuk doktoru Nezahat Baradari, çocuk parasındaki önemli artışı memnuniyetle karşılıyor:
“Bu, başta düşük ve orta gelirli aileler olmak üzere bütün çocuk sahipleri için iyi bir haber. Çocuk parası artırımı aile bütçelerini rahatlatacak. Almanya Sosyal Demokrat Partisi’nin bir üyesi olarak çocuk parasındaki bu keskin artışın çok doğru bir sinyal olduğu kanaatindeyim.”

Çocuk parası ilk kez bu kadar çok artırılıyor. Ayrıca, çocuk başına vergi indirimleri 2022 için 160 Euro artırılarak 8.548 Euro’ya, 2023 için 404 Euro artırılarak 8.952 Euro’ya ve 2024 için 360 Euro artırılarak 9.312 Euro’ya yükseltilecektir. “Bu, SPD önderliğindeki koalisyon hükümetinin içinde bulunduğumuz bu zor zamanda kimseyi yalnız bırakmadığının bir başka kanıtıdır. Toplumsal dayanışma ve sosyal adalet bizim için önemlidir. Şimdi bir sonraki adım, temel çocuk güvenliğini gerçekleştirmek olacaktır.