Bavyera Entegrasyon Ödülleri

Bavyera Parlamentosu Senato Salonunda bu yıl 11. olarak düzenlen törende 2021 yılı kazananlarına ödüllendirildi.

Volkan EGE (Münih)

Bavyera Hükümetinin uyumdan sorumlu milletvekili (CSU) Martin Neumeyer tarafından hayata geçirilen, uyum konusunda gönüllü olarak çalışan kişi yahut kuruluşlara verilen “ uyum ödülleri” töreni yaklaşık 170 davetliyle Parlamento Senato Salonunda gerçekleştirildi.

Bavyera Parlamento Başkanı İlse Aigner, uyumdan da sorumlu Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, Uyum Sorumlusu Gudrun Brendel-Fischer törende yaptıkları konuşmalarında, ödüllere layık bulunanların özellikle sığınmacı ve geçici koruma altındakilerle topluma uyumda güçlük çekenlere yönelik çalışmayı gönüllülük esasına göre yaparken bunların sosyal devletin sağlık ve eğitim sistemine uyum  sağladıklarını belirterek teşekkür ettiler.

Birincilik Ödülü Regensburg’da faaliyet gösteren:”EineWelt-Hebammen” insiyativine. İkinciliğe jürinin değerlendirmesine göre eşdeğerli olarak puan alanlar:

“Soultalk, Würzburg” (sığınmacılara psikososyal destek), “ TAFF-Nürnberg” (TerapieAngeboteFürFlüchtinge).

“Sağlık ve Uyum” anabaşlıkla, korona sebebiyle iki yıl aradan sonra yapılan törende kazanlananlara ödülleri, Aigner, Herrmann ve Brendel-Fischer tarafından verildi.