Bilgi alışverişinde bulundular

Münih’in en köklü eğitim derneklerinden Yabancı Veliler Derneği yönetimi Başkonsolos Süalp Erdoğan ve Eğitim Ataşesi Dr. Akın Deveci ziyaret edip, bilgi alışverişinde bulundular

Tevfik ŞENDÖL (Münih)

Münih’te Yabancı Ebeveynler Derneği (AEV) 1985 yılında kurulan Derneğin amacı, Alman olmayan çocuklara, gençlere ve ailelerine özellikle eğitim ve öğretim alanında katkıda bulunmak olan dernek yönetimi Başkonsolos Süalp Erdoğan ve Eğitim Ataşesi Dr. Akın Deveci ziyaret edip, bilgi alışverişinde bulundular.

Ziyaretten oldukça memnun olan Münih Başkonsolosu Süalp Erdoğan, ‘’Münih  ve görev bölgemizdeki en köklü eğitim derneklerinden olan Yabancı Veliler Derneği Başkanı Sayın Yüksel Ekici beraberinde, Başkan Yardımcısı Dr. Fulya Kip-Barnhard, Proje Yöneticisi Dr. Tülin Güvenç-Mecilioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Sema Berthold, Ayşe Metingider, Nuray Akaygün-Aslan, Diclehan Ünal ve Sekreter Aynur Ünal ile Başkonsolosluğumuza tanışma ve nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

Başkonsolosluğumuz Eğitim Ataşesi Dr. Akın Deveci ile birlikte ağırladığımız dernek üyeleriyle, geçmiş ve gelecek dönemdeki faaliyet ve projelerine yönelik kapsamlı bir fikir teatisi gerçekleştirdik.

Yabancı Veliler Derneği’nin deneyim ve işbirliği ile önümüzdeki dönemde özellikle genç ve çocuklarımızın eğitim süreçlerinin desteklenmesini hedefleyen ortak projelerde birlikte çalışmak arzusundayız. Başta Yabancı Veliler Derneği Başkanı Sayın Yüksel Ekici olmak üzere tüm dernek üyelerine ziyaretleri için teşekkür ederiz.’’ diye bilgilendirdi.