Boksörlerden büyük başarıya imza

Göppingen’de adeta boksörlerin başarılarından resitaller seyrettik. Ringe çıkan tüm boksörlerimiz karşılaşmaları kazanırken, adeta rakiplerini yerlerde süründürdüler.

Merhaba (Göppingen)

 Göppingen’de yer alan Fırat Arslan Sportschule salonunda ringe çıkan tüm sporcularımız karşılaşmaları ezici bir üstünlükle kazandı. Dilek Arslan’ın organizatörlüğünde gerçekleşen galada Türk profesyonel boks tarihinin en başarılı sporcusu olarak tarihe geçen dünya şampiyonumuz Fırat Arslan, Alman Toni Thes’i üçüncü rauntta nakavt ederek muhteşem bir başarıya daha imza attı.Karşılaşmanın başlamasıyla sporcumuza saldıran Toni Thes’i boksörümüz çok kısa bir zamanda durdurarak üç kez yere sermeyi başardı. Özellikle karaciğerden indirdiği balyoz gibi yumruklarla Alman rakibinin nefesini kesen Fırat Arslan, üçüncü rauntta vurduğu sol kroşe ile Toni Thes’i ringe serdi. Aldığı yumrukla takati kesilen Alman boksör yerden kalkamadı ve efsane boksörümüz Fırat Arslan bu sonuçla ringden galip ayrılırken, dünya şampiyonluk maçı için son engeli de aştı. Karşılaşmanın ardından bir açıklama yapan Arslan’ın menajeri Deniz Gemici Serrano, dünya şampiyonluk maçı için çalışmaları başlattığını açıklarken, ‘Sene sonunda bu karşılaşmayı gerçekleştirmeyi planlıyoruz’ dedi.

Hüseyin Cinkara, rakibine acımadı

Yine dünya sıralamasında Fırat Arslan’dan sonra en iyi durumdaki Türk boksör Hüseyin Cinkara da rakibini ikinci rauntta indirmeyi başardı. Rakip Marek Prochazka’ya göz açtırmayan sporcumuz indirdiği balyoz gibi yumruklarla Prochazka’yı nakavt ederek sevenlerini mutluluğa boğdu. Genç yeteneklerimizden Erdinç Delibaltaoğlu ise Gusmyr Perdemo karşısında muhteşem bir karşılaşma çıkararak rakibini nakavtla geçip WBF dünya şampiyonluğu ve GBU dünya şampiyonluğunu elde etti. Münih’te yer alan Lionssport Promotion’un sahibi ve eski şampiyonlardan Levent Çukur’un sporcusu Uwel Hernandez, ise güçlü rakibi Mefire Jackie, karşısında muhteşem bir performans sergileyerek, karşılaşmadan galip ayrılıdı.

Vedat Alyaz; ‘Tüm dünya sıradaki rakibimize şaşıracak’

Uzun yıllardan beri Fırat Arslan’ın basın danışmanlığını sürdüren Vedat Alyaz, sporcumuzun performansından oldukça memnun olduklarını belirterek, ‘İlerleyen dönemlerde planladığımız dünya şampiyonluk maçının boks dünyasını büyüleyeceğinden eminiz, sözleşmeler imzalanır imzalanmaz bunu sizlerle paylaşacağız. Öyle bir maç planlıyoruz ki, tüm dünya gıpta ile bakacak’ şeklinde açıklamalarda bulundu.