Bülent Ertürk için 40. gün lokması

Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen ve geçtiğimiz Ağustos ayında, daha 46 yaşında hayatını kaybeden Bülent Ertürk’ün 40. gün lokması Ulm Cemevi’inde verildi.

Merhaba (Ulm)

Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi (AKM) Ulm’da genç yaşta hayatını kaybeden Bülent Etürk’ün 40. gün lokması verildi. İş insanı Erzincanlı Hüseyin ve Gülizar Ertürk’ün oğlu olan ve çevresinde çok sevilen Bülent Ertürk’ün 40. gün lokmasında ailesi, dostu, yakını yüzlerce kişi bir araya geldi. AKM’nin büyük salonunda düzenlenen 40. gün lokmasına gelenlere yer açmak için, onlarca masa birkaç kez yeniden kuruldu.

Alevi Dedesi Ulaş Özer’in yürüttüğü 40. gün lokma törenine katılım çok yoğun olurken, Bülent Ertürk ve çevresini konu alan slayt gösteriminde duygulu anlar yaşandı.

Dede Ulaş Özer, gülbengle açtığı törende helallik isteyerek şunları söyledi: “Erken yaşta kaybettiğimiz Bülent canımızı, izlediğiniz slayta da gördüğünüz gibi bunca zorluklara rağmen hayat dolu olduğunu görüyoruz. Canlar burada verilen lokmaların hakk katında kabul edilmesini niyaz ediyoruz. Toprağı bol olsun ve yakınlarına sabır diliyorum” Gülbenkten sonra lokmalar dağıtıldı.

Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek, daha 46 yaşında geçtiğimiz 18 Ağustos’ta hayata gözlerini yumdu. 21 Temmuz 1976 doğumlu olan Nilüfer Ertürk’ün eşi Bülent Ertürk’ün Hüseyin Can, Selina ve Mert adlarında üç çocuğu bulunuyor.

Hüseyin Ertürk: Teşekkür ediyoruz

Tüm ailesiyle birlikte uzun yıllardır Ulm yakınlarında bulunan Langenau Kasabası’nda yaşayan Ertürk ailesi adına gazetemize konuşan konuşan Bülent Ertürk’ün babası Hüseyin Ertürk ise “Acımız büyük ve ailece kederliyiz. Bülent oğlumun bizden ayrıldığı bu acılı günlerimizde acımızı paylaşanlar, yanımızda duran, arayan soran bütün canlara Ertürk Ailesi olarak teşekkür ediyoruz. Oğlum için hazırladığımız 40. gün lokmasına uzaktan, yakından gelen bütün dostlarımıza candan teşekkür ediyoruz.” dedi.