Celal Turhan göçmenlerden oy bekliyor

Nürnberg’de 9 Ekim’de yapılacak olan Uyum Meclisi seçimlerinde halen meclis üyesi olan Celal Turhan, göçmenlerin oylarını istiyor.

Fikri KARAKUŞ (Nürnberg)

9 Ekim 2022 de Nürnberg’de uyum meclisi seçimleri yapılacak. Seçim listesinin en alt sırasında bulunan bağımsız meclis üyesi Celal Turhan göçmen kökenlileri seçimlere katılmaya davet etti. Duyarlı olalım ve gücümüzü gösterelim diyen Turhan, barış ve uyum içinde bir yaşam için ırkçılıkla mücadelede sesimizi yükseltelim diyor.  

Çoğu adayların partiler ve derneklerin desteği ile yarışacağı seçimlerde, Celal Turhan bağımsız aday olarak bu seçimde tüm göçmenlerin desteğini almayı hedefliyor. Turhan, “ seçilirsem  göçmenlerin daha kaliteli bir yaşama kavuşması ve gençlerin kaliteli bir meslek eğitimi alması yönünde mücadele edeceğim. Göçmenlerin seçme ve seçilme hakkı için, devlet dairelerine de daha fazla İstihdamı için tüm bilgi ve becerilerimle elimden geleni yapacağım” diyor.

Turhan “Görevimi gurur duyarak yaptım ve yapacağım. Benim için büyük bir onur ve sorumluluk olacaktır, Görevimi en iyi şekilde yapmaya ve kendi mesleğimde olduğu gibi göçmenlerin sorunlarını dil, din, ırk ve renk ayırımı yapmaksızın dile getireceğimç Onların sorunlarını eşit olarak meclise taşıdığımı ve taşıyacağımı bilmelerini istiyorum. Bilsinler ki, her zaman onların hakları için mücadele edeceğim. Göçmenlerin yaşadığı zorlukların ne olduğunu en iyi bilenlerdenim. Dün ve bugün beni seçenler yanımda olan ve bana katkı sunan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi. 

Eğitim ve meslek eğitimi danışmanı olan, ekonomist Celal Turhan, eğitime ve mesleğe yönelik genç göçmenlerle ve ailelere projelerle ilgili yapılan çalışmalarla Nürnberg’de tanınan bir isim. Halen Nürnberg Belediyesi bünyesinde göçmen ailelere ve gençlere Schlau’da eğitim uzmanı olarak mesleki danışmanlık hizmeti vermektedir. Gençlerin meslek sahibi olmaları için büyük bir özveri ile katkı sunmaktadır. Aileleri ve işletmeleri bilgilendirmektedir.

Turhan “ tekrar seçilirsem uyum meclisinde göçmenlerin geleceğine ve sosyal yaşamlarına, yeni düşünce ve kaliteli projelerle çalışacağını belirtiyor. Nürnberg şehrinin kültür-sanat ve eğitim alanında tanınmasında katkıda bulunacağım ve ırkçılığa karşı gücümüzü göstereceğiz. Göçmenlerin seçme ve seçilme hakkı için elimden geleni yapacağım.” diyor ve oylarınızı bekliyor.