Cemal Bozoğlu, 2023’te de milletvekili adayı

Augsburg Yeşiller Partisi, 2023 Bavyera Eyalet Seçimleri için yeniden “Cemal Bozoğlu” dedi.

Merhaba Haber Merkezi

Yeşiller Partisi Augsburg il teşkilatı 21 Eylül 2022’de yapılan aday belirleme toplantısında 2023 Bavyera seçimleri için oy birliği ile Cemal Bozoğlu üzerinde karar verdi.

Seçildiği günden beri, üstlendiği görevleri başarıyla sürdüren Bavyera Yeşiller Partisi’nin aşırı sağ ve ırkçılık alanlarından sorumlu Milletvekili Cemal Bozoğlu’nun önümüzdeki dönemde de parlamentoda yer alacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Augsburg’da bulunun iki seçim bölgesinden batı Augsburg adaylığını alan Cemal Bozoğlu şunları söyledi. ‘’Son eyalet seçimlerinde aday olduğum seçim bölgemde Yeşiller Partisinin oy oranını ikiye katladık. Bu bölgemizde yeşillerin milletvekili sayısının üçten altıya çıkmasına neden oldu. Gelecek sene Ekim ayında yapılacak eyalet seçiminde en azından bu gücümüzü korumayı hedefliyoruz. Bunun yanında 80 yıldır CSU’nun Bavyera eyaletinin kaderini tek başına belirlemesine de son vermek istiyoruz. Bunun önüne geçmek için CSU elinden gelen herşeyi yapacak bu nedenle çok çekişmeli bir seçim süreci bizleri bekliyor. Umarım 2023 yılı hem Bavyera Eyaletine hem de Türkiye’ye aydınlık günlerin gelmesini sağlayacaktır. Böyle olması için elimizden gelen herşeyi yapacağız.’’