Çocuklara yardım için kadınlar matinesi

Mavi Düğün Salonunda gerçekleşen yardım amaçlı Kadınlar Matinesine katılım yoğun odu.

Merhaba (Ulm)

Mavi Düğün Salonunda kadınlar tarafından oluşturulan yardımlaşma grubu tarafından düzenlenen yardım amaçlı Kadınlar Matinesine katılım oldukça yoğundu.

Kadınlar matinesini organize eden “Uluslararası Yardımlaşma Çemberi Derneği”den Leyla Usta’nın gerçekleştirdiği kısa açılış konuşmasının ardından program başladı. Almancası “Internationaler Hilfskreis Deutschland e.V“ olan dernek 8 yıldır faaliyet yürütüyor. Dernek, özellikle sosyal medya üzerinden örgütleniyor ve sadece Türkiye ile Almanya’dan değil, diğer ülkelerden de katılımcıları ve katkı sunanları var.

DJ Açelya, matineye gelenleri çaldığı şarkılar ile eğlenceye doyururken, kadınlar verilen leziz menü ile hem sohbet ettiler hem de karınlarını doyurdular. Eğlence akşam saatlerine kadar bol neşe ve eğlence içerisinde devam etti. Kadınlar çalınan şarkılar eşliğinde bol bol oynayarak eğlenmenin tadını çıkardılar.

Matinede yapılan oryantal dans ve şarkı yarışmasına katılan kadınlar, sporsorların verdiği birbirinden güzel hediyelerin sahibi oldular. Çocuklar için ayrılan bölümde gerçekleştirilen palyaço gösterisi minikleri çok mutlu etti.

Mavi Düğün Salonu’nun da destek verdiği, yardımsever kadınlar tarfından gerçekleşen matinede elde edilen tüm gelir, Türkiye’de bulunan Lösemi çocuklara ve ihtiyaç sahibi kişilere verildi.