Dayanışma pikniğinin geliri sel mağdurlarına

Ulm Tohum Kültür Merkezi tarafından düzenlenen geleneksel yaz pikniğinin geliri “Sel Mağdurlarına Yardım” kampanyasına gönderildi.

Merhaba (Ulm)

Ulm Tohum Kültür Merkezi (TKM), şehir dışında yeşil alanda yapmayı planladığı geleneksel yaz pikniğini, hava şartlarının kötü olması nedeniyle dernek önünde şölen şeklinde gerçekleştirdi.

Dernek üye ve dostları tarafından ilgi ve beğeni ile karşılanan ve “45. Yıl Coşkusuyla Pikniğimize Hoş Geldiniz” pankartının asıldığı etkinlik, TKM başkanının açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmanın ardından Grup Umuda Haykırış bir dinleti sundu. YDG’li gençlerin ödüllü yarışmasının ardından, MLPD adına yapılan konuşmada eylül ayında yapılacak olan Almanya Genel Seçimlerine vurgu yapıldı. TKM ve diğer kunuşmacılar tarafından yapılan konuşmalarda da seçimlere duyarlı olunması çağrısında bulunuldu.

Konuşmaların ardından Grup Umuda Haykırış yine en güzel türkülerini söylerken, kitle de türkülere eşlik etti.

Coşkulu geçen etkinliğin geliri, Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF) tarafından Almanya’da yaşanan ve yüzlerce insanın hayatına mal olan sel felaketi için bağış yardımı kampanyasına gönderildi.

Etkinlik geç saatlere kadar sürdü.