Depremzede genç Abdurrahman için RKU’dan yardım kampanyası

Abdurrahman Aydın, geçtiğimiz yıl Türkiye’de yaşanan büyük depremde her iki bacağını da kaybetti. Ancak 19 yaşındaki genç, yaşama isteğinden ve en büyük hobisi olan dalıştan vazgeçmiyor. Abdurrahman şu anda Ulm’daki RKU Hastanesi’nde ücretsiz tedavi görüyor.

Merhaba (Ulm)

Üniversite ve Rehabilitasyon Klinikleri Ulm (RKU) Entegre Rehabilitasyon Merkezi’ndeki ameliyatlar ve tedaviler, gelecekteki yaşamını mümkün olan en iyi şekilde şekillendirmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

RKU tarfından yapılan açıklamayı olduğu gibi veriyoruz:

6 Şubat 2023’te, Türkiye’nin güneydoğusunda, Suriye sınırına 100 kilometre uzaklıktaki Kahramanmaraş ilinde 7,7 büyüklüğünde güçlü bir deprem meydana geldi. 18 yaşındaki Abdurrahman Aydın ve annesi depreme evlerinde yakalandılar. Kurtulana kadar 15 saat boyunca enkaz altında mahsur kaldılar. Abdurrahman Aydın hastaneye kaldırıldı ve üç gün sonra her iki bacağı da kesildi. Annesi ise tıbbi müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Depremden sağ kurtulan Abdurrahman Aydın, bugün babası ve kız kardeşiyle birlikte başkent Ankara’da yaşıyor ve nihayet 2024 yılının Mart ayı sonunda Ulm’daki RKU’ya geldi.

Temas, RKU Nöroloji Üniversitesi Kliniği kıdemli doktoru Prof. Hayrettin Tumani aracılığıyla gerçekleşti. Kendisi de Hatay deprem bölgesinden geliyor ve Aalen’den bir gönüllüyle temas halindeydi. Onun aracılığıyla Prof. Tumani, bedensel engellilere yönelik bir dernekle temasa geçti ve Abdurahman’ın öyküsünü öğrendi. 19 yaşındaki genç, o zamandan bu yana RKU’da başarıyla ameliyat edildi ve yeni, yüksek kaliteli protezlerine hazırlandı. Onlarla yeniden yürüyebilecek ve biraz özgürlüğe kavuşabilecek.

Operasyonun ardından Abdurrahman Aydın’ın durumu iyi, sıkı bir rehabilitasyon programını tamamlıyor ve birçok RKU çalışanının büyük özverisi sayesinde çok iyi giden bütünsel ve özenli tedavi için çok minnettar. RKU, ameliyat ve hastanede tedavi masraflarını karşıladı. 15 yaşında başladığı büyük hayali dalış ve yüzmeden bugüne kadar vazgeçmedi. Bunu depremde yaşadığı travmayı hafifletmek için kullanmak istiyor.

Kendisiyle ilgili haber yapan bir Türk gazetesine konuşan Aydın, “Depremden önce hedeflerim vardı ve onları kaybetmeyeceğim” dedi. Bacakları olmasa bile üniversiteye gidip okumak, belki daha sonra elektrik mühendisi olmak istiyor. RKU’nun desteğiyle gelecekte bunu başarabilir.

Bağış çağrısı

Abdurrahman Aydın’ın bağımsız, kendi kaderini tayin ettiği bir hayat yaşayabilmesi için ona modern protezler yaptırması gerekiyor. Bu konuda cömert desteğe güveniyoruz. Her bağış Abdurrahman’ın daha iyi bir gelecek hayalinin gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Birlikte, kelimenin tam anlamıyla, yeniden kendi ayakları üzerinde durmasına yardımcı olabiliriz.

Bağışlar aşağıdaki RKU hesabına aktarılabilir:

RKU – Universitäts- und Rehabilitationskliniken Ulm gGmbH

IBAN: DE91 6305 0000 0000 0022 11

SWIFT BIC: SOLADES1ULM

Verwendungszweck: Prothesenspende für Abdurrahman Aydın