Deutsche Telekom Türkiye ve Suriye görüşmeleri ücretsiz oldu


Alman telekom şirketi Deutsche Telekom, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Almanya’dan Türkiye ve Suriye’ye yapılan aramaları 15 Şubat’a kadar ücretlendirmeyeceğini duyurdu.

Merhaba Haber Merkezi

Alman telekomünikasyon şirketi ‘Deutsche Telekom’, Almanya’da yaşayanların Türkiye ve Suriye’deki yakınlarıyla iletişim sağlamalarına destek oluyor. Şirket, Telekom ve Congstar müşterilerinden geriye dönük olarak 6 Şubat 2023 saat 00.01’den itibaren 15 Şubat 2023 saat 24.00’e kadar Almanya’dan Türkiye ve Suriye’ye mobil telefon ve sabit hattan yapılan görüşmeler ve gönderdikleri SMS’lerden hiçbir ücret alınmayacağını açıkladı.

Deutsche Telekom’dan yapılan açıklamada, yıkıcı depremlerden etkilenen Türkiye ve Suriye halklarına taziyede bulunuldu.

Açıklamada, Almanya’dan Türkiye ve Suriye’ye 6 Şubat-15 Şubat tarihlerinde yapılan arama ve gönderilen SMS’lerden ücret alınmayacağı bildirildi.

Türkiye ve Suriye’deki müşterileri için veri dolaşımlarının da 15 Şubat’a kadar ücretsiz olacağı belirtilen açıklamada, Deutsche Telekomun depremzedeler için “Aktion Deutschland Hilft”e (Almanya Yardım Ediyor) bir milyon euro bağışta bulunacağı kaydedildi.

Deutsche Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Timotheus Höttges, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Türkiye ve Suriye’den gelen görüntülerin kendilerini derinden üzdüğünü ifade etti.

Höttges, “Depremden etkilenen pek çok kişinin çaresizliğine sadece şefkatle değil, somut yardımla yaklaşıyoruz.” ifadesini kullandı.

Birçok şirket çalışanının, Türkiye veya Suriye’de akrabaları olduğunu kaydeden Höttges, dayanışmanın önemli olduğunu belirtti.