Diva Bülent Ersoy Augsburg’ta

Türk Sanat Müziği´nin dev ismi Bülent Ersoy ve Gökhan Güney ile Songül Karlı Augsburg-Bobingen`de sahne aldılar.

Ufuk SAYIN (Augsburg)

Mehmet ve Oya Güneş’in girişimleri ve Oya Juwelier’in sponsorluğundaki organisazyon Türk Sanat Müziği´nin dev ismi, divası Bülent Ersoy ile Gökhan Güney ve Songül Karlı’yı Augsburg-Bobingen`de buluşturdu. İnce detaylar ile dikkat çeken organizasyon Almanya’nın birçok yerinden gelen hayranların katılımı ile gerçekleşti.

Konser günene kadar ummalı bir çalışma ile bu özel organizasyona kusursuz hazırlanan Mehmet ve Oya Güneş çifti, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattılar. Bu gece için özel sahne kurulurken, kulis ve sahne arkası da bu geceye özel hazırlandı. Gecenin başında Mavi Düğün Salonu’nda Augsburg’un tanınmış ismi Eyüp sahne aldı. Ardından arabesk müziğin tanınmış sesi Gökhan Güney sahne alırken, daha sonra ise Türk Halk Müziğinin güçlü sesi Songül Karlı türküleri ile misafirleri coşturdu.

Gecenin beklenen anı ise yirmibeş kişilik orkestrası ile sahne alan sanatçı Diva-Bülent Ersoy’un salona girmesi ile yaşandı. ‘Diva’ tezahüratları ile sahneye gelen sanatçı üç saate yakın sahnede kaldı. Biz Ayrılamayız, Ümit Hırsızı, Hani Bizim Sevdamız, Geceler, Çile Bülbülüm, Hasret Kaldım, Fesupanallah ile daha birçok şarkıya misafirlerde eşlik ettiler. Misafirleri kırmayarak bir çoğu ile sahnede fotoğraf çekilen sanatçı sempatik, bir o kadar da kendi tarzı ile dikkat çekti. Mikrofonuz söylediği şarkılarla salonu çınlatan Diva misafirlerden tam not aldı.