Dostluk Derneği’nden Hüseyin Şenol ile dayanışmaya çağrı


Ulm Dostluk, Kültür ve Gençlik Derneği tarafından yapılan çağrıda “Hüseyin Şenol ile dayanışma için kamuoyunu bugünkü basın açıklaması etkinliğine katılmaya davet ediyoruz” dendi.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) bünyesinde faaliyet yürüten Ulm Dostluk, Kültür ve Gençlik Derneği tarafından yapılan açıklama şöyle:

Gazeteci Hüseyin Şenol’a mermili tehdidi kınıyoruz!

Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu DİDF üyesi Ulm Dostluk,Kültür ve Genclik Dernegi olarak Neu-Ulm’de yaşayan ve yıllardır emek ve demokrasi mücadelesi içinde yer alan yerel Merhaba Gazetesi kurucusu Hüseyin Şenol’un posta kutusuna bir mermi bırakılmak suretiyle yapılan tehdidi kınıyoruz.

Tehdidin kim ya da kimler tarafından yapıldığı henüz kesin olarak bilinmemekle birlikte, sindirme ve korkutma amaçlı olduğu açıktır. Gerçeklerin kamuoyuna duyurulmasından rahatsız olanların ilk önce gerçeklerin açığa çıkması için çalışan gazetecileri, aydınları, siyasetçileri sindirmeye çalıştıkları da açıktır.

Neu-Ulm polisi, en kısa zamanda tehdidin hangi kesimler tarafından yapıldığını açığa çıkarmalı, yapanları en ağır şekilde cezalandırmak üzere yargıya teslim etmelidir. Bu aynı zamanda önümüzdeki dönem yapılması muhtemel tehditlerin, saldırıların önüne geçilmesi açısından da önemlidir.

Bölgesinde, emek, demokrasi, antifaşist mücadelenin önemli bir sesi olan Hüseyin Şenol ve Merhaba Gazetesi çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, dayanışma içinde olduğumuzu ilan ediyoruz.

Merhaba gazetesi ve yazarı Hüseyin Şenol ile basın açıklaması ve dayanışma için bu Cumartesi 23.10.21 saat 18.00 TKM Ulm Bleichstr.1, 89075 Ulm tarihinde katılmaya davet ediyoruz.

Ulm Dostluk, Kültür ve Gençlik Derneği