Efter Yıldız Sağlık Merkezi Ulm’da açıldı

Sağlıklı olun, sağlıklı kalın – Ulm’ün tam kalbinde, Bahnhofplatz 6’daki yeni aile hekimliği merkezinde dahiliyeci Efter Yıldız ve tıp uzmanlarından oluşan ekibi bundan böyle hastalarının yanında olacak.

Merhaba (Ulm)

Geçtiğimiz on yılda, Ulm, Neu-Ulm ve geniş çevresindeki halkın güvenini kazanan, başarılı doktorlardan Efter Yıldız, Ulm şehir merkezindeki yeni hizmete soktuğu sağlık merkezini açtı. Doktor Efter Yıldız, pratisyen hekimler ve dahiliyecilerden oluşan ekibi, Ulm’deki Sedelhöfen’deki yeni merkezinde, hasta kabulüne başlayarak, muayenelerini yapmaya başladı. İç hastalıkları uzmanı, muayenehanenin açılışı ve sonrasında kendisine verdikleri büyük destek için tüm muayenehane ekibine ve özellikle ailesine çok minnettardır.

Yeni yıl, yeni uygulama ve dolayısıyla hasta bakımı için daha fazla alan – Dahiliye uzmanı Efter Yıldız ve ekibi, 9 Ocak’tan beri Ulm, Bahnhofplatz 6’da. Efter Yıldız, “Herdbrucker Straße ve Lehrer Tal’in iki muayenehanesini birleştirerek hastalarımıza daha fazla bakım ve konfor sunabildiğimiz için mutluyuz” dedi. Her şeyden öte, çok daha merkezi yerde ve geniş alanda hizmet verebilecekleri için çok mutlu olduğunu belirten Efter ve ekibi, geçtiğimiz yıl 10. yılını kutladı.

Doktor Efter ve ekibi için kendi hizmet yelpazesini sürekli olarak genişletmek hala çok önemli. Uzmanlardan oluşan dört kişilik sağlık ekibi, yetişkinlerin ve 3 yaşından büyük çocukların genel tıbbi bakımını üstlenecek. “Akut şikayeti olan veya aile hekimi arayan herkes bizimle iletişime geçebilir. Uzatılmış ve kesintisiz çalışma saatleri sayesinde, istediğiniz randevuyu danışma saatlerinde almanız mümkün.” Diyen Efter “Örneğin öğle tatilinde veya iş çıkışında. Muayenehaneye gelmekte zorlanan, yani sağlık durumu buna izin vermeyen hastalar için de ev ziyaretleri sunuyoruz.” dedi.

Sağlık her şeyden önemli

Efter Yıldız, görüşmemizde gazetemize şu açıklamada bulundu:

“Yıldız Muayenehanesinin yeni yerinde, özellikle en modern teknik donanım sayesinde, kişisel sağlık durumunun kapsamlı bir incelemesi ve hastalar için bireysel olarak uygun tedavi önerileri mümkündür. Tip 2 diyabet gibi kalp, damar, solunum veya metabolik hastalıkları olan hastalara yönelik sağlık kontrolleri, önleyici muayeneler, takip kontrolleri ve sözde aile hekimi programları da Efter Yıldız ve doktor ekibinin hizmet yelpazesinin bir parçasıdır. Cerrahi müdahaleler öncesi ve sonrası bakım gibi. Bütüncül tıp bakış açısıyla muayenehane ayrıca bir dizi ek seçenek sunuyor: “Migren hastaları sinir bozucu baş ağrılarından kurtulmak istiyor – botoks enjeksiyon tedavisi çözüm olabilir. Estetik tıpta da botoks ve hyaluronik asit kullanıyoruz. Zihinsel stres sizi uzun vadede fiziksel olarak hasta edebileceğinden ve psikoterapötik tedavi yöntemleri her zaman mevcut olmadığından, hastalarımıza temel psikosomatik bakım konusunda yardımcı olabiliriz. Doktorlar ve sağlık personeli ile bir çok dilde iletişim kurabileceğiniz merkez Yıldız muayenehanesi. Ulm’un merkezinde, Bahnhofplatz 6’da yer alan muayenehaneye toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak çok kolaydır. Muayenehaneye aracınızla gelirseniz, aracınızı çevredeki çok katlı otoparklardan birine park edebilirsiniz. Bir doktor tarafından reçete edilen ilaçlar için reçeteler yakındaki eczanelerde kullanılabilir.”

            10 yıldır, gazetemize sürekli zaman ayırarak, yeni gelişmeler hakkında detaylı bilgilendirmede bulunan Doktor Efter’in açıklamalarına önümdeki dönemde de geniş yer vermeye devam edeceğiz.


Hemen Ulm Tren Garı’nın karşında bulunan Praxis Efter Yıldız’ın adres ve mesai saatleri şöyle:

Sedelhöfen, Bahnhofplatz 6, 89073 Ulm.

Açılış saatleri: Pzt-Perşembe 07:00 – 19:00 ve Cuma 07:00 – 16:00