Erdal Boyoğlu ile Göçmenlik Paneli

Stuttgart Tohum Kültür Merkezi Derneğinde Erdal Boyoğlu ile son kitabı ”Avrupa’da Sürgün, Mülteci, Göçmen Halleri” içeriği üzerine Necati Akın moderatörlüğünde söyleşi gerçekleştirildi.

İsmail DOĞRUER (Stuttgart)

Stuttgart Tohum Kültür Merkezi (TKM) adına hoşgeldiniz konuşmasından sonra söz alan moderasyondaki Necati Akın, ikinci defa Tohum’da, bu defa kendi kitabının konusu içeriği temalı bir panelle kitleyle buluşan Erdal Boyoğlu’na yönelik kısa bir tanıtımdan sonra genel olarak göçmenlik sorunu ve coğrafyamızın özgülünde bu olgunun tarihçesi, güncel durumu üzerine bir açılış konuşması yaptıktan sonra, sözü konuk Gazeteci-Yazar Erdal Boyoğlu’na bıraktı

Erdal Boyoğlu, TKM’ye ve  etkinliğe katılan katılımcılara yönelik selamlama yaptıktan sonra, kitabına konu olan sorunun “solun” penceresinden ve tarihsel, güncel somut anekdotlarla gerçekliğe ilişkin görüşlerini ortaya koydu.

Daha sonra soru-yanıt ve yorumları ile katılımcıların görüşlerinin de ifade edildiği canlı bir söyleşi gelişti. TKM’den bir aktivistin şiir performansı ile renklenen söyleşi, yine Erdal Boyoğlu’nun da seçtiği bir şiirle noktalandı. Yaklaşık iki saati aşan bir söyleşinin daha belleklerde iz bıraktığı bir etkinlik yaşandı.

Yazar Erdal Boyoğlu ile söyleşiler, Avrupa’nın çeşitli kentlerinde devam edecek. Etkinlik duyurularını Merhaba’dan da takip edebilirsiniz.