FC Schalke 04 SunExpress ile havalanacak

SunExpress, “Alman Bundesliga” futbol takımı FC Schalke 04’ün resmi hava yolu partneri oldu.

Merhaba Haber Merkezi

Türk Hava Yolları ve Lufthansa ortak kuruluşu SunExpress, “Alman Bundesliga” futbol takımı FC Schalke 04 ile imzaladığı anlaşma kapsamında sevilen takımın resmi hava yolu partneri oldu.

Üç yıllık anlaşma kapsamında, FC Schalke 04 takımı Türkiye’deki eğitim kamplarına ve tüm uluslararası maçlara SunExpress konforu ve güveniyle uçacak.

Dortmund, Düsseldorf ve Köln-Bonn’da bulunan üç havalimanına yakınlığı nedeniyle Kuzey Ren-Vestfalya  ve Gelsenkirchen, SunExpress’in odaklandığı önemli bölgeler arasında yer alıyor.

SunExpress CEO’su Max Kownatzki konu ile ilgili olarak, “Profesyonel sporları desteklemek SunExpress olarak DNA’mızın bir parçası. Almanya’nın en başarılı ve tanınmış Bundesliga futbol kulüplerinden FC Schalke 04’ü desteklemekten büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Kraliyet mavisi rengi ile FC Schalke 04 ve güneş sarısı ile SunExpress aynı değerleri paylaştığı için mükemmel bir eşleşme oldu. Tutku, bağlılık ve takım ruhuyla sahada veya havada aynı değerlerle çalışıyoruz” dedi.

FC Schalke 04 Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bernd Schröder şunları ekledi: “SunExpress ile sporu seven ve kendini spor hava yolu olarak konumlayan bir destekçi ve partner kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İş birliğimiz yalnızca spor sponsorluğu alanıyla da sınırlı olmayacak, her iki tarafa da önemli katma değer sağlayacak.  Örneğin, SunExpress ile birlikte gelecekte eğitim kamplarına gideceğiz ve taraftarlarımız ve destekçilerimize fayda sağlayacağız. Ortak hedefimiz açık; yüksekten uçmak istiyoruz.”

SunExpress hakkında

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit ortaklığında 1989 yılında Antalya’da kurulan SunExpress, havacılık sektöründeki 30 yıl üzerindeki tecrübesi ve tatil hava yolu uzmanlığı ile Türkiye ile Avrupa arasında turizm elçisi görevini üstlenmiştir. 30 ülkede 175’ten fazla noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Avrupa’nın en genç filolarından birine sahip olan SunExpress, merkezleri Antalya, baseleri Frankfurt, İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan 3500’den fazla çalışanı ve 67 uçaklık filosu ile her yıl 10 milyona yakın yolcu taşımaktadır. Skytrax tarafından ‘Türkiye’nin en iyi tatil hava yolu’  ve dünyanın 10 en iyi tatil havayolları arasında seçilmiştir. SunExpress ile ilgili detaylı bilgiye ve uygun fiyatlı kaliteli uçuşlara www.SunExpress.com’dan ulaşabilirsiniz.