Halk, HDP Ulm’un Kahvaltısında buluştu

Kurum ve bireylerin bir araya gelerek oluşturduğu, “HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu” Halk Kahvaltısı düzenledi. Kahvaltıya 100’ün üzerinde katılım olurken, gelenler “HDP’nin yanındayız” mesajı verdiler.

Merhaba (Neu-Ulm)

Önümüzdeki yıl Türkiye’de gerçekleşecek olan, Genel Parlamento ve Cumhurbaşkanlığı Seçimleri nedeniyle, Türkiye’den sonra Avrupa ülkelerinde de seçim atmosferi her geçen gün kendini daha çok hissettiriyor. Geçtiğimiz Eylül ayında ilk toplantısını gerçekleştirerek, kuruluşunu ilan eden “HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu” çevredeki kurum, kuruluş ve bireylerle üç toplantı düzenledi. 11 Aralık Pazar günkü dördüncü toplantısını da “Halk Kahvaltısı” biçiminde gerçekleştirdi.

HDP’nin yanındayız

Geçtiğimiz pazar günü, AGİF bünyesinde faaliyet yürüten, Neu-Ulm’daki AJK Derneğinde halka açık geniş katılımlı bir kahvaltı düzenleyen HDP, “Açık kürsü” sistemini de uyguladı. HDP Platformu adına yapılan konuşmalardan sonra, isteyen kürsüye gelip, görüşlerini aktardı, sorularını yöneltti. Tüm konuşmacılar ve genel olarak kahvaltıya katılanlar “Her zaman HDP’nin yanındayız” mesajı verdiler.  

Platform adına yapılan açıklamada, özellikle birinci aydan itibaren daha da yoğun bir faaliyetlilik içerisine girilecek. Eylül ayından beri her ay toplanan platformun toplantılarına kurumlar ve bireyler katılıyor. Türkiye’de HDP öncülüğünde kurulan “Emek ve Özgürlük İttifakı”nı desteklemek amacıyla örgütlenme çalışmalarını yoğunlaştıran Ulm’daki Seçim Platformu özellikle de Ocak ayından itibaren daha yoğun bir faaliyet sürecine girecek. Çeşitli etkinliklerin düzenlenmesi için Avrupa merkeziyle de iletişim planlanacak. Önceki yıllarda olduğu gibi; merkezi olarak Avrupa ve Almanya HDP Seçim komisyonlarıyla koordineli çalışma yürütülecek.

AKM, ADHF, ADKH, AGİF, ATİF, FED-GEL, SKB’ten temsilciler ve HDP Aktivistlerinin yanı sıra bağımsız bireylerin de katıldığı kahvaltının gelirinin HDP’nin seçim çalışmalarına aktarılacağı belirtilirken, bundan sonra da bur tür etkinlikler, her seferinde başka bir kurumda olmak üzere düzenlenmeye devam edecek.