İlk sınav Münih’te gerçekleşti

2022-2023 Öğretim Yılı Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa ve Balkanlar Programları I. Dönem ilk sınavı Almanya’nın Münih şehrinde gerçekleşti

Tevfik ŞENDÖL (Münih)

14 öğretmenin görev aldığı, 160 öğrencinin sınava katıldığı 2022-2023 Öğretim Yılı Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa ve Balkanlar Programları I. Dönem ilk sınava Münih Başkonsolosluğu Temsilen Eğitim Ataşesi Akın Deveci ve Gonca Özgör Onal’ın da katıldığı Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim I. Dönem ilk sınavına Türkiye’den Milli Eğitim Bakanlığı Temsilen Ahmet Yıldırım, Ümit Ünal ve Anadolu Üniversitesini Temsilen Halil Yetim ve Galip Özsarı katıldı.

Başarıyla tamamlanan Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim I. Dönem ilk sınavların ardından Münih Eğitim Ataşesi Akın Deveci, “Almanya’daki Türk Toplumunun eğitiminin en üst seviyeye çıkması için tüm imkanları kullanıyoruz, öğrencilerimizin en üst seviyedeki eğitime erişebilmeleri için İlk ve Orta Öğretim sürecinde önlerini açacak her imkanı zorlamamız gerekiyor” açıklamasında bulundu.

2022-2023 Öğretim Yılı Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa ve Balkanlar Programları I. Dönem ilk sınavı’nda Yurtdışı Eğitim Kurumu (YEK) akademisi ve Türk-Alman Öğrenciler Birliği de (TDS) sınavın gerçekleştiği merkezde stant kurdu. Sınav öncesi ve sonrası hem öğrencilere hem de velilere Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Yabancı Öğrenci Sınavı (YÖS) hakkında bilgilendirmede bulunarak soğuk hava şartlarında sıcak çay ikramında bulundu.

Münih Eğitim Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Karadağ, “değerli Münih Eğitim Ataşemiz Akın Deveci beyde sınav merkezinde veliler ve öğrencilere başarılar diledi ve standımıza ziyarette bulundu. Aynı zamanda Münih Din Ataşemiz Sıddık Yılmaz beyde sınav merkezinde yer alarak standımızı ziyarette bulundu ve öğrencilere başarılar diledi. Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa ve Balkanlar Programlarına henüz kayıt yapmayan öğrencilerimiz son kayıtları olan 30 Ocak – 13 Şubat 2023 tarihleri arasında kayıtlarını yapabilirler. Daha fazla bilgi almak için www.yek-akademi.com web adresinden bizlere ulaşabilirsiniz’’ diye bilgilendirdi.