ina 12. yaşını kutladı

‘ina – Interkulturelles Netz Altenhilfe / Yaşlılar için kültürlerarası yardımlaşma ağı’ kuruluşunun 12. yılını kalabalık bir katılım ile kutladı.

Merhaba (Augsburg)

Augsburg’un göçmenlere yönelik en tanınmış projelerinden biri olan ‘ina – Interkulturelles Netz Altenhilfe / Yaşlılar için kültürlerarası yardımlaşma ağı’ kuruluşunun 12. yılını kutladı. Yaşlılar tarafından her zaman kalabalık bir katılım ile gerçekleşen kahvaltı keyfi bu sefer de yoğun bir ilgiyle karşılaşırken, Korona tedbirleri göz ardı edilmedi. Etkinlikte Augsburg`un tanınmış sanatçılarından Yaşar Doğan birbirinden güzel eserlerle misafirleri karşıladı.

Proje sorumlusu Nimet Oswald misafirleri selamlarken, AWO’nun eski müdürü Eckard Rasehorn, yeni müdürü Michael List, Augsburg Belediyesi Sosyal Sorumlusu Martin Schenkelberg ve Sosyal Proje Sorumlusu Klaus Kneißl, ina hakkında düşünce ve dileklerlerini dile getirirken, yaptıkları konuşmalarda projenin önemine vurgu yaptılar ve ina çalışanlarını ve gönüllülerini bu önemli ve anlamlı çalışmalarından dolayı tebrik ettiler.

Projenin diğer sorumluları Nurten Sertkaya ve Ufuk Sayın’ da katılımcılara ve misafirlere proje hakkında bilgi verdiler. Birbirinden lezzetli yiyeceklerle donatılmış zengin bir büfe ile ağırlanan misafirler, kutlamanın devamında beraber kahvaltı ederek sohbet ettiler. Programın devamında sanatçı Yaşar Doğan misafirlerle beraber şarkılar seslendirirken, katılımcılar oyun havaları ve halaylarla da dans etme fırsatı buldular.