“Keşkek Festivali ve Denizli Buluşması” düzenleniyor

Avrupa Denizli dernekleri geleneksel “Keşkek Festivali ve Denizli Buluşması” kapsamında Belçika’nın Beringen şehrinde bir araya geldi.

Merhaba Haber Merkezi

Belçika Denizlililer Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; Avrupa Denizlililer Derneği Başkanı Ali İnceören ve Başkan Yardımcısı Murat Şahinarslan, Belçika Denizlililer Derneği Başkanı Erdoğan Çağdaş ve yönetim kurulu üyeleri Ahmet Güldaş, Hüseyin Aydınlı, Adem Karaalp ve Murat Demirtaş katıldı. Gazetemize iletilen açıklamayı aşağıda veriyoruz.

Pandemi sürecinde dernek olarak özel kampanyalar düzenlediklerini belirten Avrupa Denizlililer Derneği Başkanı Ali İnceören, tablet kampanyası ile Denizli’de ihtiyaç sahibi 220 ilköğretim öğrencisine tablet dağıttıklarını, ‘1 Fidan 1 Euro’ sloganıyla düzenledikleri orman yangın kampanyasıyla da 5 bin fidanın Denizli Göveçlik Orman Bölgesi’nde hayat bulduğunu dile getirdi.

Tavas’ta “Avrupa Denizlililer Denizli Buluşması”

“Avrupa Denizlililer Denizli Buluşması”nda hasretin sona ereceğini belirten İnceören, “2018 yılında başlatılan iki yıl üst üste gerçekleştirilen “Avrupa Denizlililer Denizli Buluşması”nı bu yıl Temmuz ayında Tavas’ta düzenleyeceğiz. Yöresel yemeklerin, kültürel gösterilerin ve konserin yer alacağı etkinlikle ilgili çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Etkinlikle ilgili hem kayıt hem de detay bilgileri internet sitemizden ve sosyal medya platformlarımızdan paylaşacağız. Avrupa’da yaşayan veya kesin dönüş yapmış olan yaşlısı, genci bütün hemşehrilerimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Beringen’de Ege’nin özel lezzeti Keşkek Festivali

Belçika Denizlililer Dernek Başkanı Erdoğan Çağdaş ise, pandemi süreci öncesinde her yıl geleneksel düzenledikleri “Keşkek Festivali” bu yıl yine Beringen şehrinde gerçekleştireceklerini, ayrıntılı bilgileri de sosyal medya platformlarından paylaşacaklarını söyledi.

Avrupa Denizlililer Derneği Başkan Yardımcısı Murat Şahinarslan da, Avrupa’da yaşayan Denizlilerin bir araya gelmelerini sağlamak amacıyla şenlik, konser ve gezi turları gibi bir dizi etkinlikler için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.