Küresel İklim Grevi’nde Ulm da meydandaydı

Almanya’da Gelecek için Cuma Günleri (Fridays for Future) tarafından çağrısı yapılan gösterilere, 245 şehir ve kasabada 250 binden fazla kişi katıldı. Bugün Ulm’da da gerçekleştirilen yürüyüş ve mitinge yüzlerce kişi katıldı… -FOTO GALERİLİ-

Merhaba Haber Merkezi

Avrupa kentlerinde iklim aktivistleri, 13. Küresel İklim Grevi için bugün meydanlardaydı.

Aylar öncesinden başlayan İklim Grevi’ne hazırlık çalışmaları aralıksız sürdürüldü. Bugünkü çağrıya 245 yerde 250 binin üzerinde kişi katıldı.

Tohum Ulm da çağrıda bulundu

Tüm Avrupa kentlerinde olduğu gibi Ulm ve çevresi iklim aktivistleri de Küresel İklim Grevi için yoğun hazırlık yürüttüler. Yüzlerce kişinin katıldığı Ulm’daki miting ve yürüyüşe Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF) bünyesinde faaliyet yürüten Tohum Kültür Merkezi (TKM) Ulm da iklim grevi gösterilerine çağrıda bulunmuştu. Haftalar öncesinden hazırlıklarına başlayan Tohum derneği, eyleme, pankart, bayrak ve dövizleriyle katıldı.

Eylem Ulm’da da Gelecek İçin Cumalar Hareketi (FFF) tarafından düzenlendi. Almanca-Türkçe olarak “İklim hayattır – Hayatı savunuyoruz! (Umwelt bedeutet Leben… Wir verteidigen das Leben!) yazılı büyük bir pankart açan Tohum aktivistleri alanda yerini aldı. Tohum’un çağrıda bulunup, aktif olarak katıldığı eyleme FED-GEL de katıldı.