Lazio, faşist taraftarların hedef aldığı futbolcusuna sahip çıktı

İtalya Birinci Futbol Ligi takımlarından Lazio’nun futbolcularından Hysaj, “Bella Ciao” marşını söylediği için faşist taraftarların hedefi oldu. “Solucan Hysaj, Lazio faşisttir” pankartı asan faşistlere Lazio yönetimi tepki gösterdi, futbolcularına sahip çıktı.

Serie A (İtalya Birinci Futbol Ligi) takımlarından Lazio’nun futbolcularından Elseid Hysaj, faşist taraftarların hedefi oldu. 27 yaşındaki Arnavut futbolcu Hysaj, faşizme karşı direniş marşı “Bella Ciao (Çav Bella)”yı seslendirmesinin ardından faşistlerin saldırısına uğradı.

Hysaj’ın faşistlerin hedefi olmasının ardından Lazio kulübü dün bir açıklama yaparken, faşistlerin akşam saatlerinde Roma’da bir caddeye, “Solucan Hysaj, Lazio faşisttir” yazılı pankart astı.

Lazio kulübü bugün bir kez daha açıklama yaptı, “Lazio Spor Kulübü, oyuncu Elseid Hysaj’a yönelik utanç verici pankartı şiddetle kınıyor. Bu, bu türün ilk örneği değil. Sporun değerlerini inkar edenlerin asla yanında olmayacağız. Son haftalarda sezon öncesi hazırlık kampımıza katılan oyuncumuz ve diğer tüm oyuncularımızın yanındayız. Takıma, tüm Lazio taraftarlarına ve kulübe zarar veren bu hadiseyi, siyasi amaçlarla kullanmak isteyenlerle aramıza net şekilde mesafe koyuyoruz” dedi.

Kulübün açıklamasının ardından binlerce taraftar da sosyal medyada “Ben Hysaj’ın yanındayım” etiketiyle paylaşımda bulundu, faşist taraftar grubu karşısında oyuncuya ve kulübe destek verdi.