Milletvekili Bozoğlu: Aşı olalım!

Bavyera Yeşiller partisinin aşırı sağ ve ırkçılık alanlarından sorumlu Milletvekili Cemal Bozoğlu “Insidens sayısı yükseliyor. 4. dalga başlamış oldu. Aşı en iyi kendini ve çevreni koruma yöntemi. Artık beklemeden aşı olabiliyorsunuz. Bu fırsatı kaçırmayın ve sağlığınızı riske sokmayın.” açıklamasında bulundu.

Merhaba (Augsburg)

            Sosyal medya hesaplarında da sürekli “aşı olun” çağrısında bulunan eyalet milletvekili Cemal Bozoğlu, konu hakkında gazetemize açıklamada buklundu.

Bozoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Almanya’da ve Augsburg’ta Kovit-19 enfeksiyon sayıları hızla artıyor. Augsburg’ta insidans sayıları, bugün (25 Ağustos) itibariyle yüzde 20’lerden 76’ya yükselmesiyle, salgının dördüncü dalgasına girmiş olduk. Augsburg Üniversite Kliniği yoğun bakım bölümünde tedavi gören hasta sayısı hızla artmaya başladı. Ağustos başında 5-6 kişi olan yoğun bakım tedavisi gören hasta sayısı 15’in üstüne çıktı. Dikkat çeken durum 15 hastanın sadece bir tanesi gerekli koronavirüsü aşısına sahip, diğerleri aşısız. Bu nedenle Kovit-19 ile mücadelenin en önemli aracı aşı olmak. Aşı hem yaşam koruyor hem de virüsün yayılmasını engelliyor. Artık aşı sıkıntısı yok başvurduğunuz zaman hemen aşı olma şansına sahipsiniz. Bu nedenle ihmale yer yok. Hem kendimizi hem başkalarını korumak için aşı olmak bir dayanışma örneğidir. Böylece pandemiden çıkıp normal hayata dönmenin ve sevdiklerimizle yeniden kucaklaşmanın şartlarını da yaratmış oluruz.”