Muğla Dünya Rafting Kupası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor

Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı: “Önümüzdeki yıl şubat ayının sonlarında Dalaman Atatürk Köprüsü’nün bulunduğu alanda yaklaşık 20 ülkenin de katılımıyla Rafting Dünya Kupası’nı yapmayı planlıyoruz”

AA (Muğla)

Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, gelecek yıl şubat ayında Dalaman Atatürk Köprüsü’nün bulunduğu alanda yaklaşık 20 ülkenin katılımıyla Rafting Dünya Kupası’nı yapmayı planladıklarını bildirdi.

Yardımcı, Türkiye Rafting Federasyonu Muğla temsilcisi Ali Mürşit Yağmur, federasyon temsilcileri ve antrenörlerle Dalaman Atatürk Köprüsü’nün bulunduğu alandaki rafting parkurunda incelemelerde bulundu.

Dünya Rafting Federasyonu (WRF) ikinci başkanlığı görevini de yürüten Fikret Yardımcı, AA muhabirine, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun talimatı doğrultusunda son bir yıldır Doğu ve Güneydoğu’da rafting sporunu geliştirdiklerini söyledi.

Buradaki hedeflerinin güvenlik güçlerinin yaptığı başarılı operasyonlar neticesinde terörden temizlenen bölgelerde sahayı sporcularla, gençlerle doldurmak olduğunu belirten Yardımcı, “Biz de özellikle bu kapsamda Hakkari, Bingöl, Şırnak, Van, Diyarbakır ve birçok ilde gençlerle rafting sporunu çok geliştirdik.” dedi.

Muğla’da Dünya Kupası yarışlarını yapacaklarını vurgulayan Yardımcı, “Önümüzdeki yıl şubat ayının sonlarında Dalaman Atatürk Köprüsü’nün bulunduğu alanda yaklaşık 20 ülkenin de katılımıyla Rafting Dünya Kupası’nı yapmayı planlıyoruz. Bu bizim için çok önemli. Brezilya, İtalya, Fransa, Almanya’dan gelecek sporcularla mükemmel bir şampiyona yapmayı planlıyoruz.” diye konuştu.