Muhteşem organizasyon


Ufuk SAYIN (Kühbach)

Depremzedelere destek olmak için Augsburg ve çevresinde olan 15 dernek ortaklaşa büyük bir kermes düzenledi.

Augsburg ve çevresinde bulunan derneklerin katılımı ile gerçekleşen kermeste 15 dernek yer aldı. TSV Kühbach 1924 spor salonunda gerçekleşen etkinliğe tahmini 3 bin kişiden fazla kişi katıldı. Bir çok standın kurulduğu etkinlikte lahmacun, tantuni, sosis, köfte ekmek, balık ekmek ile birçok tatlı ve tuzlu yiyecek ile sıcak ve soğuk içecekler satışa sunuldu.

Münih Başkonsolosu Süalp Erdoğan, Aichach Türk Velilier Derneği Başkanı Barış Özkan ile Kühbach Belediye Başkanı Karl-Heinz Kerscher’de bu etkinliğe da katılırken, etkinlikte Aichach Aile Birliği Derneği, Augsburg Aile Birliği Derneği, Bobingen Aile Birliği Derneği, Gersthofen Aile Birliği Derneği, Augsburg Çatı Derneği, Augsburg Fenerbahçeliler Derneği, Augsburg Galatasaraylılar Derneği, Augsburg Beşiktaş Derneği, Augsburg Samsunspor Derneği, Türkspor Aichach, Türk SV Bobingen, TSV Kühbach, Augsburg Fußball Akademie, DİTİB Schrobenhausen Gençlik Kolu, DİTİB Pfaffenhofen/Wolnzach Gençlik Kolu, başkan ve üyeleriyle standlar kurdular ve depremzedelere destek oldular.

Depremde hayatlarını kaybedenler için saygı duruşunun ardından dualar da okundu. Sinevizyon gösterimi ile devam eden kermeste deprem bölgesine uçan MUSA Projesi gönüllüleri de izlenimlerini dile getirdiler. Kermeste ayrıca tombala satılırken, bağışlar toplanırken FB Augsburg Derneği’nin katkıları ile Fenerbahçe oyuncularının imzaladığı bir forma açık arttırma ile depremzedelere destek olma amacı ile satıldı. Tam 2 bin euroya Hüdaverdi Süpermarket sahibi Ömer Yılmaz bu değerli formaya sahip oldu. Gün boyunca süren etkinliğin sonunda 40 bin euroluk dev bir rakama ulaşıldı.