Münih Residens Herkulessaal’dan bir yıldız geçti

Türkiye’nin yükselen yıldızı İlyun Bürkev, Philarmonie Bonn Orkestrası eşliğinde verdiği son konseri ‘ Beethoven Pur’da’ ayakta alkışlandı.

Tevfik ŞENDÖL (Münih)

Genç piyanistimiz İlyun Bürkev, Klassische Philarmonie Bonn Orkestrasıyla gerçekleştirdiği 11 konserlik Almanya turnesi çerçevesinde kapanış konserini Münih’te Resident Herkulessaal’da verdi.

Münih Residens Herkulessaal’da son konserini veren İlyun Bürkevi müzik severlerin yanında Türkiye Münih Başkonsolosu Sualp Erdoğan, Muavin Konsoloslar Nazan Deniz, Ayşe Karasaç ve Emre Keleş.Eğitim Ataşesi Dr. Akın Deveci.  Ticaret Ataşesi Recep Aslan katıldılar.

Türkiye Münih Başkonsolosu Süalp Erdoğan, ” Münih’te arkanızda dev bir orkestra ve sanatseverlerle dolu görkemli bir salon…

Piyanistimiz İlyun Bürkev, Münih’te gerçekleştirdiği final konserindeki harika performansıyla tüm sanatseverlerin takdirini kazandı.

Büyük bir başarıya imza atan İlyun’a, Cumhuriyetin 100. yıldönümünde  bizleri gururlandırdığı için müteşekkiriz. Genç sanatçımızın başarılarının daim olmasını diliyor ve içten tebriklerimizi sunuyoruz.” dedi.