Mustafa Süslü Sol Parti’den aday

Yerel Seçimler için Sol Parti’nin Ulm Listesinin başında Eva-Maria Glathe-Braun ve Mustafa Süslü yer alıyor. Belediye Meclisi (Gemeindenrat) seçimleri 9 Haziran’da

Merhaba (Ulm)

Die Linke (Sol Parti) Ulm, Cafe Canape’de yaptığı aday tanıtım toplantısıyla, 2024 yerel seçimleri için aday listesini duyurdu. Ulm Belediye Meclisi (Gemeindenrat) seçimleri 9 Haziran’da.

Toplantıya üyeler ve ilgi duyan yurttaşlar katıldı. Seçim sürecinde yeni isimlerin de partiye katılması memnuniyet verici olarak belirtilirken, dayanışma atmosferinde gerçekleşen toplantıda aday listesi tanıtıldı.

Listenin, toplumun tüm kesimlerine duyarlı davranılarak oluşturulduğu belirtilirken, Ulm’lu seçmenlerden gerekli desteği alacaklarına emin olunduğu açıklandı.

Listenin başında halen aktif olan yerel meclis üyesi Eva-Maria Glathe-Braun yer alıyor; onun amacı yerel meclisteki başarılı çalışmayı sürdürmek. Çalışmaları sosyal, eğitimsel ve kültürel politikalara odaklanmak. “Konut ve kira politikasına özel olarak odaklanılmalıdır” diyen politikacı, “Tüm insanların sosyal hayata katılımı çok önemli” dedi.

Listenin ikinci sırasına ise Mustafa Süslü seçildi. Süslü, 2021 Baden-Württemberg Eyalet Seçimlerinde de Sol Parti adayıydı. Aktif bir sendikacı olarak, özellikle işçi hakları ve Ulm’daki göçmen politikalarıyla yakından ilgileniyor. Süslü, Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) bünyesinde faaliyet yürüten Ulm Dostluk Kültür ve Gençlik Derneği’nin başkanı.

Listede üçüncü sırasında eğitimci Jessica Eagan dördüncü sıra sırasında Naturfreunde Ulm’un başkanı olan ekoloji aktivisti Hans-Peter Zagermann yer aldı. Aktif sendikacı da olan sağlık emekçisi Snježana Lukšić ise 5. sırada yer alıyor.

Listenin 6-10 sıralaması ise şöyle: Daniel Koslowski (sağlık emeklçisi), Carmen Veliz (öğrenci), Manuel Mahle (öğrenci), Hüsniye Harite (Göçmen kadın aktivist ve AKM üyesi), Hans Then-Diaz (Die Linke Ulm’un kurucu üyesi ve metal işçisi)

Listedeki diğer sıralardaki adaylar içinde birçok sosyal grup ve kuruluştan kişiler de yer alıyor. Bu toplantıda 18. sıraya kadar adayları seçildi. Listedeki diğer yerler en kısa zamanda yapılacak ikinci toplantıda belirlenecek. Yapılan açıklamada “Seçimlere tam listeyle aday olacağımızı ilan ediyoruz” dendi.

Süslü, “Sol, yaklaşan yerel seçim kampanyasına aday listesiyle ve en iyi adaylarıyla, iyi hazırlanmış ve zamanında giriyor” derken “Tavizsiz bir şekilde; sosyal – herkes için dayanışmaya dayalı ve iklim dostu bir Ulm için!” şiarıyla aktif bir seçim faaliyeti yürüteceklerini belirtti. Baden-Württemberg Eyaletindeki yerel seçimler 9 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. Aynı gün Almanya’da Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri de va