Nal’ın sergisi “Art Basel Miami”de çok beğenildi.

Fotoğraf Sanatçısı Avukat Temel Nal’ın eserleri dünyada en önemli sanat festivali sayılan “Art Basel Miami”de iki fuarda çeşitli galeriler tarafından sergilendi.

Tevfik ŞENDÖL (Münih)

Uluslararası ödüllere sahip çağdaş fotoğraf sanatçısı avukat Dr. Temel NAL, Paris’te bulunan l’Association des Artistes Contemporains de Turquie a Paris-ACT adlı Derneğin Kurucusu ve Başkanı Nazan Aktan tarafından diğer Türkiye’de ve dünyada önde gelen sanatçılardan Ahmet YEŞİL ve Nilüfer YILDIRIM ile birlikte, 30 Kasım-5 Aralık tarihleri arasında her yıl gerçekleşen ve en önemli sanat festivali olarak bilinen Art Basel Miami haftasına katıldılar. 20. defa düzenlenen SCOPE Miami sanat fuarında, Türkiye’yi bahsi geçen sanatçılarla birlikte temsil eden Artistes Contemporains Turquie (stantG21) galerisinin hazırlayıp sunduğu proje T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmiştir.

ARTMARKET Dergisi tarafından 2019’un en ilginç ve gelecek vadeden uluslararası sanatçılarından biri seçilen (ALTIN LİSTE Ödülü) Temel Nal’ın eserleri beş yıldır dünya çapında galeri ve fuarlarda yoğun bir şekilde sergilenmektedir. Yalnızca son iki yılda Londra, Milano, Madrid, Paris, Monaco, Miami, Montreal, New York, Palm Beach, İstanbul ve Nice gibi şehirlerde sergilenmiştir. Eserleri, Prestijli Miami SCOPE Fuarındaki sergisiyle eşzamanlı olarak 30 Kasım ve 5 Aralık tarihleri arasında Amerikalı galerisi Steidel Contemporary, Palm Beach ile Art Miami’nin yan kuruluşu olan ve koleksiyoncuların göze çarpan galeriler ile gelecek vadeden sanatçıları CONTEXT Art Miami 2021’de de sergilendi. ART Basel Miami Sanat Haftası’nın bir parçası olan bu Sanat Fuarları, küresel sanat pazarların nabzını ölçen prestijli organizasyonlardır.

Avukat ve sanatçı Dr. Temel Nal’ın Şaheser Eserleri büyük ilgi ve beğeni gördü. Bavyera eyaletinin ünlü Avukatı Temel Nal’ın eserleri fotoğrafı çekerken kullandığı tekniğin bir ürünüdür, photoshop yada benzer bilgisayar programlarıyla meydana gelmemektedir. Scope Context fuarına katılanlar arasında İstanbul’da yaşayan ünlü artist Wilma Elles ve yazar Elif Kane Pisacane, Palm Beach’teki Steidel Contemporary galersinin sahibi Maxwell Chapman’de Temel Nal’ın eserlerinin hayranları olduklarını belirtiler. Temel Nal” BouDa I’ isimli altı parçadan oluşan eser tekrar Florida’daki galerici Steidel Contemporary tarafından tekrar Amerika’da Ocak ayında gösterildikten sonra, İstanbul’da ve Londra’da bulunan UniexPress Group`un yönetim kurulu başkanı ve Temel Nal’ın eserlerinin koleksiyonercisi olan Gürkan Vural tarafından İstanbul’daki ofisinde yerini bulacaktır. Temel Nal’ın Miami´deki katılımın ana sponsoru her zamanki gibi Münih’in önde gelen iş adamlarından Sami Memili ve ARCORA Int. GmbH’sı olmuştur.

Daha fazla bilgi için: Web sitesi: https://www.temelnal.de – Instagram: Temel Nal Photo Art