AJK Neu-Ulm Genel Kurulunu gerçekleştirdi

Başarıyla gerçekleştirilen kongrede yeni yönetim de seçildi.

Merhaba (Neu-Ulm)

Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) bünyesinde faaliyet yürüten İşçi Gençlik Kültür Derneği (AJK e.V) Neu-Ulm’daki dernek salonunda genel kurulunu topladı

Üyelerinin ve dostlarının hazır bulunduğu kongre, Dernek onur üyeleri ve özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenler için yapılan saygı duruşuyla başlayan kongre, seçilen divan ve yapılan üye yoklamasından sonra devam etti. Faaliyet raporu ve güncel yaşanan siyasal mücadelenin görevlerinin sunumunun yapıldığı genel kurulda, katılımcılar süreçteki kurumsal faaliyetleri ve sorunları tartıştı. Eksikliklerin vurgulandığı, önerilerin sunulduğu kongrede, kurumun kapsayıcılığının önemine vurgu yapılırken, önümüzdeki faaliyet döneminde, özellikle yapılamayan etkinliklerin çoğaltılmasının önemine dikkat çekildi.

Dost kurumlardan, FED-GEL ve ADHF temsilcilerinin katıldığı kongreye mesaj sunan kurumlar, mücadele ve kurumsal bakımından, AJK’nın tüm ilericiler, devrimciler ve yurtseverler için önemine vurgu yaparak, birlikte mücadele için önemli çabaları olan bir kurum olduğunu söylediler.

Mali raporun sunumu ve aklanmasından sonra, yeni yönetim seçimi için adaylarını belirleyen kongre, kadın kotası gözetilerek beş asil, iki yedek üye olmak üzere yeni yönetimini seçti.

Öneri ve temennilerin sunulduğu kongrede, Tacim Temel onur üyeliğine kabul edilirken, önümüzdeki dönem sosyal ve kültürel faaliyetlerin çoğaltılması, üyelerin ziyaret edilmesi, artan fiyat artışları ve enflasyona karşı mücadele edilmesi için kararlar alındı ve öneriler sunuldu.