Oğlunun yanına defnedildi

Giengen’de demokrat kimliğiyle tanınan Sadık Özkan’ın cenazesine yüzlerce kişi katıldı. Özkan, aynı mezarlıkta oğlunun yanına defnedildi. -VİDEO ve FOTO GALERİLİ-

Merhaba (Giengen)

Güney Almanya’nın Giengen kasabasında yaşayan 64 yaşındaki devrimci-demokrat kişiliğiyle tanınan Sadık Özkan, yakalandığı amansız hastalığa yenik düştü. Cennet Özkan’ın eşi Sadık Özkan, 2003 yılında ilk oğlu Gürkan’ı genç yaşta kaybedince üzüntüsü son ana kadar devam etti. Diğer küçük oğlu Mehmetcan’ın varlığı acısını bir nebze indirse de, derin üzüntüyü son nefesine kadar atamadı. Cennet Özkan “Sadık oğlumuzun acısını üzerinden atamadı ve onun kahrından kanser oldu” dedi. Sadık Özkan Çorum’dan, Cennet Özkan ise Antep’ten yıllar önce gelen Almanya’ya Türkiyeli göçmenler.

15 yıl önce akciğer kanserine yakalanan ve iyileşen Sadık Özkan’ın rahatsızlığı kısa bir süre önce tekrar nüksetti. Daha 64 yaşında hayata gözlerini yuman Özkan’ın ölümü, bölgedeki Türkiyelileri derin üzüntüye boğdu.

Sadık Özkan’ın naaşı başında müzik dinletisi gerçekleştirildi…

Özkan Ailesi, üyesi oldukları Heidenheim/Gingen Alevi Kültür Merkezi’de taziyeleri kabul etti. Giengen Merkezi Mezarlığında düzenlenen ve yüzlerce kişinin katıldığı cenaze törenini Dede Ali Taşbaş yönetti. Özkan’ın naaşı başında kısa müzik dinletisi de gerçekleştirildi.

Törenden sonra, Sadık Özkan’ın aynı mezarda oğlunun yanına toprağa verilmesi anında da sadece aile ve akrabaların değil, tüm kitle yoğun duygusal anlar yaşadı.