Oktay Dikova İsniqi: Bir yabancı hesap soruyor

“Bir yabancı hesap soruyor” adlı kitap Almanya’da raflarda yerini aldı. Kitap büyük ilgi görüyor.

Merhaba (Ulm)

Almanya’da yaşayan Oktay Dikova İsniqi’nin kitabı, anıların yer aldığı “provokatif” bir başlıkla yayımlandı: “Bir Yabancı Hesap Soruyor”

Bu çalışmanın yazarı, endişeleri ve ihtiyaçları ile birlikte, “yabancı” denen bu insanların yaşamlarına dair içgörüler göstermeyi başardı.

Oktay Dikova İsniqi

Herkesin tanıdığı ama çoğu zaman görmezden gelinen bu insanlar, Almanya’yı ikinci evleri, hatta yurtları haline getiren, artık dördüncü neslini yaşayan sözde “yabancılardır”.

Kitap ayrıca geldikleri ülkelere yapılan gezilerin değerlendirmelerini de içeriyor, kaçış nedenlerini anlatıyor ve insanların nasıl köklerinden koparıldığını, hangi etnik gruba ait olmak istediklerine nasıl karar vermeleri gerektiğini ve nihai kararın nasıl alındığını göstermek için babalarını örnek alıyor. Asla “kesin karar” verilememesine de değiniliyor.

Yazar da yılların tecrübesiyle bu toplumun sorunlarını görmüş ve hayatın acımasız gerçeklerini lafını esirgemeden dile getirmiş. Ne de olsa gelecekte, bu ülkedeki tüm insanların birlikte barış içinde yaşadığı ve duvarlar örmek yerine, birbirini tamamladığı, yaşanmaya değer bir hayat sürmek için birlikte çalışmalıyız.

Kitap, her iki tarafta da yapılacak daha çok şey olduğunu gösteriyor!

Kitapçılarda yerini alan kitaba internet üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Ebat: 13,5 x 21,5 cm

Sayfa sayısı: 266

ISBN: 978-3-99131-655-8

Yayımlandığı tarih: 08.02.2023

Novum Verlag