Semra Öğretmen Dietenheim’da göreve başladı

Semra Ertoğrul Dietenheim’in yeni Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni olarak bakanlıklar arası yapılan sınavlarda başarı elde ederek Türkiye Cumhuriyeti Stuttgart Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğine bağlı Dietenheim’da göreve başladı.

Merhaba (Ulm)

Semra Ertoğrul bakanlıklar arası ortak kültür komisyonunu marifetiyle yapılan sınavlardan başarıyla geçerek Dietenheim’a görevlendirme yapıldı. İlk defa yurtdışı görevine çıkan Semra Öğretmen, daha öncesinde Tunceli merkezde İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktaydı. İngilizceyi çok güzel konuşmakta olan Semra öğretmen burada da Almancayı akıcı şekilde konuşuyor.

Semra öğretmen yaptığı açıklamada; “Almanya’da çocuklarımızın, öğrencilerimizin ve velilerimizin ana vatanla bağlarını daha güçlü kılmak, Türkçemizi sevdirmek, kültürümüzü tanıtmak en başta vazifelerimizdendir. Ayrıca milli ve manevi değerlerimizi aşılamak, bizim için burada yapacağımız programlarla pekiştirmekte oldukça önemli bir rol oynamaktadır” dedi.

Stuttgart Havaalanı’ndan Dietenheim Türk Okul Aile Birliği Başkanı Gülcan Gündüz, yönetim kurulu üyeleri, Serap Gürsel, Nilüfer Hançer güllerle Semra öğretmeni karşıladılar.

Okul Aile Birliği Başkanı Gülcan Gündüz, “Böyle cana yakın ve çalışkan bir Öğretmenimiz geldiği için çok mutluyuz. İnşallah Semra öğretmen, yönetim kurulu arkadaşlarım ve velilerimiz olarak elimizden geldiğince Öğrencilerimize her konuda yardımcı olacağız. Hoş Geldiniz Semra Öğretmenim” diyerek sözlerini tamamladı.