SMA hastası Duru için gerekli para toplandı

“Duru‘ya Nefes Ol!” kampanyası başarılı oldu. Altı yaşındaki SMA hastası Duru’nun tedavisi için gerekli olan iki milyona yakın miktar toplandı ve Duru ilacına kavuştu.


Merhaba (Augsburg)

Özlem ve Özgün Meriç’in kızları Duru, tüm SMA`lı (Spinal Müsküler Atrofi) çocukların tek çaresi olan Zolgensma tedavisi için 2020 yılının son aylarında “Duru‘ya Nefes Ol!” şiarıylayardım kampanyası başlatıldı. Bu uzun ve yorucu kampanyaya birçok gönüllü destek verirken, Göztepe Spor Kulubü, Ikbal Gürpinar, Ilkay Akkaya, Haluk Levent ve Ahbap Grubu, 1 Euro 1 İnsan, Elim Sende Platformu gibi birçok kurum, kuruluş, taraftar grubu, tv programcıları, sanatçı, bürokrat ve birçok Duru gönüllüleri ile Gece.Ekibi destek verdiler.

Duru’ya destek verenlerden en önemlisi ise VTE Augsburg – Augsburg Türk Veliler Derneği oldu. 2021 yılının Ocak ayından kampanyanın bitmesine kadar birçok etkinlikle Duru’nun tedavisi için para topladılar. VTE Augsburg Dernek Başkanı Ufuk Sayın öncülüğünde otuz hafta boyunca Augsburg ve çevresindeki kasaba ve şehirlerdeki marketlerde bağış standı kurdular, satış yaptılar. Ayrıca Instagram üzerinden bağış yayınları yaptılar, birçok market ve dükkana bağış kutusu dağıtarak para topladılar.

Kampanyanın en önemli destekçilerinden olan VTE Başkanı Ufuk Sayın ve Duru Gönüllülerinin de destekleri ile kampanya Aralık 2021 sonunda sona erdi ve gerekli olan iki milyona yakın miktar toplandı. Tedavisi için Ocak ayının başında Dubai’ye uçan Duru, Mart ayının ortasında dünyanın en pahallı ilacı olan Zolgensma ile tedavisine ulaştı. Bu mutluluğu Augsburg’taki destekçileri ile paylaşmak isteyen Ufuk Sayın, Augsburg Belediye Binasının önünde kalabalık bir grup ile Duru’nun sembolü olan mor balonları uçurdular.