Tilkililer Dernek Yönetimi toplandı

Almanya Tilkililer Sosyal Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu iki kez yaptığı online toplantılar ardından üyelerin büyük bir çoğunluğunun katılımı ile Stuttgart yakınlarındaki Kirchheim Teck kasabasındaki Alevi Kültür Merkezi’nde toplandı.

Merhaba (Kircheim Teck)

Eş Başkanlar Cafer Kaşısarı ve Selda Kavak Torunoğlu’nun açılış konuşmaları ile başlayan Toplantıda Yönetim Kurulu Üyeleri Sinan Şahingözü, Zeynep Ovayolu, Ali Kaşıkkırmaz, Nimet Çelik, Veysel Ovayolu, Sadık Bakırdağ ve Kardelen Kaşısarı da hazır bulundu.

Faaliyetler değerlendirildi

Ağustos ayında göreve gelen ve zorlu korona şartlarına rağmen yapılan faaliyetler değerlendirildi. Hollanda turunun dışında tüm faaliyetlerin hayata geçirildiğinin altı çizilen değerlendirilmelerde Hollanda Gezi Turunun artan korona sayıları çerçevesinde Otobüs şirketi tarafından iptal edildiği belirtilirken, tüm ücretlerin tekrar üyelere iade edildiği ifade edildi.

Eğitim önceliğimiz

Dernek Yönetim Kurulunun büyük bir çoğunluğunun gençlerden oluşmasının önemine vurgu yapan eş başkanlar, derneğin önceliğinin eğitim alanında yapılacak katkılar olacağını belirttiler. Halihazırda 15 üniversite öğrencisinin burslarının dernek tarafından karşılandığını dile getiren eş başkanlar, bu sayının daha da arttırılması konusunda çalışmalar yapılacağının altını çizdiler.

Kadınlara ve çocuklara pozitif ayrımcılık

Dernek yönetiminin kadınlarımıza ve çocuklarımızın gelişimine her yönden daha fazla katkı sağlaması gerekliliğine dikkat çekilen değerlendirilmelerde, önümüzdeki süreçte hayata geçmesi planlanan Tilkiler TV Sosyal Medya programlarında bu konuların daha yoğun işlenmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

Cenaze Fonu ve Yeni Komisyonlar

Tamamı kesinleştikten sonra açıklanması planlanan yeni komisyonlar fikri tartışılırken bir çok komisyon konusunda üyeler ortak karar aldılar. Dernek Üyelerine yönelik yapılması planlanan Cenaze Fonu Konseptinin son hazırlık evresinde olduğu belirtilirken, bu konuda yakında üyelere geniş bir brifing verileceği ifade edildi. Corona koşullarının düzelmesi ile ev ziyaretlerinin de yerine getirileceği belirtilirken tüm Tilkililer’e yönetimin temas etmesi, birlik ve beraberliğe vurgu yapılması önerildi

Toplantı verimli oldu

Zorlu korona koşullarına rağmen toplantıya katılanlara teşekkür eden eş başkanlar toplantının son derece verimli geçtiğine dikkat çekerken, verilen emeklerin önemini dile getirdiler. Yaz aylarında yapılması gereken faaliyetler üzerinde yapılan müzakerelerin ardından başarı dilekleri ile toplantı sona erdi.