TKM 46. Kongresi başarıyla gerçekleştirildi

Ulm Tohum Kültür Merkezi 46. Olağan Genel Kurulu başarıyla tamamlandı. Kongrede yeni yönetim seçilirken, ATİF Kongresi için delegeler de belirlendi.


Merhaba (Ulm)

Pandemi koşulları nedeni ile ertelenen, Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF) üyesi olan Ulm Tohum Kültür Merkezi (TKM) 46. Olağan Kongresi yapıldı. Açılış ve saygı duruşunun ardından 45. Yönetim Kurulu faaliyet raporunu aktardı. Korona sürecinin olumsuz koşullarına rağmen takvimsel ve planlanan etkinliklerin kitlesel geçtiği belirtildi.

Yine verilen rapora göre, bu dönemde dernek üye sayısı yüzde elli artırıldı. Dernek binası bu süreçte de sürekli açık tutuldu. Güncel politik tartışmaların olduğunun altı çizildi. Gençlik faaliyetine de vurgu yapılarak, YDG’nin bir yıllık başarılı çalışması anlatıldı. Kadın faaliyetinin aktarımından sonra, söz alan üyeler raporlar üzerine değerlendirme yaptı. Üyelerin çok büyük çoğunluğu, pandemi koşullarına rağmen, yönetimin süreci başarıyla yönettiğini vurgulanarak, başarılarından dolayı teşekkür etti. Yapılan tartışmalardan sonra faaliyet raporları onaylandı.

Eski yönetimin tekrar aday olması için yoğun önerilerin de olması, başarının ayrıca göstergesiydi. Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu seçimleri gerçekleştirilerek, bir bölümü eski üyelerden oluşan yönetime ikisi yedek olmak üzere 7 kişi, denetlemeye ise 3 kişi seçildi.

Yeni organların seçiminin sonra, 2 Nisan’da Mannheim’da gerçekleştirilecek olan ATİF Olağan Kongresi için delegeler seçildi. ATİF üyesi olan Ulm Tohum Derneği’nin, dernek üye sayısına göre, Kongreye 17 delege gönderme hakkı bulunuyor. Önerilerin ardından kongre son buldu. Demokratik bir ortamda, tartışmalı ve sahiplenici geçen kongre sonrası, daha da donanımlı biçimde hızla yeni sürece hazırlanma çalışmalarına başlanacağı açıklandı.