Tohum, 45. Yılını büyük bir şölenle kutlayacak

“Ulm Halk Ocağı’ndan Tohum Kültür Merkezi’ne Bu Tarih Bizim” şiarıyla Tohum Kültür Merkezi’nin 45. Yıl Gecesi 15 Ekim’de gerçekleştirilecek. TİP Milletvekili Barış Atay da geceye geliyor.

Merhaba (Ulm)

Ulm ve geniş çevresinin en köklü Türkiyeli göçmen örgütlenmelerinden olan, Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF)’e bağlı Tohum Kültür Merkezi (TKM) Ulm, 45. yılını büyük bir şölenle kutlayacak. Zengin programın hazırlandığı 15 Ekim’de gerçekleştirilecek gece için, dernek üye ve yönetimi yoğun çalışma sürdürüyor.

            Geçtiğimiz yıl sonunda gerçekleştirilmesi planlanan gece, pandemi nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmişti. TKM tarafından yapılan açıklamada, 15 Ekim’de yapılacak olan şölende de korona tedbirlerine önem vereceklerini belirttiler.

            TİP’li Milletvekili Barış Atay da gelecek. Sanatçı Barış Atay ve Nihat Mugil yer aldığı Mengene Müzik Grubu’nun yanı sıra, Grup Umada Haykırış ve Onur Olgun’nun sahne alacağı etkinlikte, TKM tarihini anlatan sinevizyon gösterimi de yapılacak. Weinberg Weg 40-42, 89075 Ulm adresinde bulunan Mehrzweckhalle’de, pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilecek olan gecenin tertip komitesi tarafından şu açıklama yapıldı:

            “Ulm halk Ocağı’ndan Tohum Kültür Merkezi’ne Bu Tarih Bizim Gecesi İçin Çağrımızdır!

Tohum Kültür Merkezi’nin 45. Yılını kutladığımız bu anlamlı kesit, başta kurucu üye, üye ve dostlarımızın katkılarıyla bugüne taşındı.

TKM 45 yılın üzerindeki anti-faşist, anti-emperyalist duruşu, emekten yana göçmenlerin sesi olma mücadelesine hiç bir zaman ara vermedi.

Ulm alanında devrimci, demokrat, yurtsever göçmen kitlesinin ırkçı ve faşist güçler karşısındaki mevzisini 45. yılında da daha ileriye taşıyalım.

Birlikte daha güçlüyüz.”

            Yine tertip komitesinden yapılan açıklamada, bilet temini Bleichstr’de bulunan TKM Ulm derneğinden ve yakınınızdaki dernek üyesinden yapılabiliyor. Geçtiğimiz yıl alınan biletlerin de geçerli olduğunu açıklayan TKM yönetimi, gecede gişeden de bilet alımının olacağını belirtti.