Tohum Kültür Merkezi piknik düzenlendi

Pandemi sonrası ilk kez düzenlenen dayanışma pikniğine ilgi yoğundu.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF) bünyesinde faaliyet yürüten Tohum Kültür Merkezi (TKM) Ulm tarafından düzenlenen dayanışma pikniği coşkulu geçti. Toplamda 100 civarında kişinin geldiği piknikte, güzel bir sohbet ortamı oluştu, çocuklar ve gençler de doyasıya eğlendiler. Gün boyunca, çocuklar için spor, boyama, yarışma gibi çeşitli aktivitelerine özellikle önem verildi.

Ulm yakınlarında bulunan Blaubeuren kasabasındaki piknik alanı Sonderbuch’ta gerçekleştirilen etkinlikte, bir selamlama konuşması yapan Tohum Derneği Başkanı Hasan Çelik, dayanışmanın önemine değinerek, gündeme ilişkin kısa bir değerlendirme yaptı.

“Grup Umuda Haykırış” müzik grubu üyelerinin de katıldığı piknikte, müzik dinletisi de gerçekleştirildi. Direniş türkülerini seslendiren gruba, pikniğe katılanlar da eşlik ederken, halay da çektiler.

Piknikte, 15 Ekim’de gerçekleştirilecek olan 45. Yıl Şenliği hakkında da kısa bilgilendirmede bulunarak, gece tertip komitesi, geceyle ilgili önerileri de topladı.

Düzenlenen tavla turnuvasına ilgi büyük olurken, dayanışmacı bir ortamda geçen pikniğe, bazı dost kurumlardan da katılım oldu.