Tohum Kültür Merkezi’nin gündemi yoğun

Geçtiğimiz günlerde 48. Olağan Genel Kurulu başarıyla tamamlayan Ulm Tohum Kültür Merkezi’nin yeni dönemi de yoğun. İlk toplantısını gerçekleştiren yönetim kurulunda görev paylaşımı da gerçekleştirdi.

Merhaba Haber Merkezi

Almanya Türkiyeli İşçiler federasyonu (ATİF) bünyesinde faaliyet yürüten Tohum Kültür Merkezi 48. Olağan Kongrede yeni seçilen Yönetim Kurulu (YK) ilk toplantısında görev bölüşümü gerçekleştirilirken, Temmuz ayına kadar sürecek olan yoğun bir faaliyet takvimi de oluşturuldu.

Hasan Çelik ile devam

            Kongreden bir hafta sonra toplanan Tohum Kültür Merkezi yeni Yönetim Kurulu (YK), görev bölüşümünü gerçekleştirdi. Hasan Çelik’in başkanlığına oy birliği ile karar verilen YK toplantısında, başkan yardımcısı, mali görevli, kültür-sanat ile basın ve dış ilişkiler için sorumlular da belirlendi.

            Özelikle kültür-sanat için, daha geniş bir komisyon oluşumuna gidilip, yönetim dışından da katılımlar sağlanacak. Kadın ve gençlik çalışmaları için ayrıca toplantılar düzenlenip, kadın ve gençlerin kendi inisiyatifleriyle çalışma gruplarının oluşturulması sağlanacak.

            Denetleme Kurulu üyelerinin de katıldığı, YK toplantısında gerçekleştirilen görev dağılımından sonra, temmuz ayına kadar sürecek yoğun bir faaliyet döneminin takvimi düzenlendi. Çok sayıda, panel, kitap tanıtımı ve belgesel gibi etkinliklerin yanı sıra, Newroz, ırkçılığa karşı gösteriler, dayanışma pikniği gibi yoğun sokak eylemleri de takvimde yer aldı.

            YK toplantısında da geniş değerlendirilmesi yapılan Olağan Kongre, 3 Mart’ta gerçekleştirilecek “Üye ve kitleye açık toplantı”da da değerlendirilecek. Toplantıda, etkinlikler üzerine de bilgilendirmede bulunulacak, katılımcılardan öneri ve değerlendirme istenecek.

Fotoğraf: 7 kişiden oluşan yönetim kurulu ve 3 kişiden oluşan denetleme kurulu bir arada.