Ulm Cem Evi Açılış Dayanışma Gecesi düzenleniyor


Merhaba (Ulm)

Herrlinger Str. 83 adresinde bulunan Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi (AKM)’nin, geçtiğimiz günlerde yeni binasında resmi açılış düzenlenmiş ve yoğun katılım olmuştu.

Yeni inşa edilen bina, yöneticilerin, üyelerin, Ulm ve çevresi Alevi toplumun gurur kaynağı oldu. Bina tamamlanır tamamlanmaz, birçok düzenli kültürel ve sanatsal etkinlikler ve kurslar da düzenlenmeye başlandı. Folklor, saz, diğer kurslar için AKM’den geniş bilgi alınabilir. Cemevinde düzenli olarak ibadet de yerine getiriliyor.

Şimdi, yarın Cumartesi günü de Ulm Cem Evi Açılış Dayanışma Gecesi gerçekleştiriliyor. 5 Kasım’da Ulm Eselbeg’te Weinberg 42 adresinde bulunan VFB Halle’de düzenlenecek olan gecenin programı çok zengin. Çok sayıda sanatçının yer aldığı ve saat 17.00’de başlayacak olan yarınki gecenin sahne programı sırasıyla şöyle:

Müzik, Davul Zurna (Nihat Karagöz, Baki Çelik), Açılış Konuşması ve Saygı duruşu, Cem Evi Korosu, Ali Ilhan, Caner Karakus, Piro Genlik ve Grup Deman, Hasan Yıldız, Başkan ve Federasyon ile Bölge temsilcilerinin konuşmaları, Fatos Özdemir, Kenan Batman, Murat Özdemir – Çiğdem – Tülay ve Grup Günışığı, Davul Zurna (Nihat Karagöz, Baki Çelik), Asik Müsayip ve Aşık Yorguni, Piro Genlik ve Grup Deman…

Her türlü bilgi ve iletişim için Kaan Yalçın kendisinin aranabileceğini söyledi: 0170 / 7007733 Bağışlarınız için banka hesabı:

Alevitisches Kulturzentrum Ulm IBAN:

DE10730611910003388913 BIC: GENODEF1NU1

“Spende – Kulturzentrum Ulm Cem Evi”

AKM’nin internet sitesi: www.aleviulm.de