Ulm Cem Evi Dayanışma Gecesi’ne 600 kişi katıldı

Dün, VFB Halle’de düzenlenen ve 600 kişinin katıldığı gece zengin programla gerçekleşririldi.

Merhaba (Ulm)

Büyük özveri ve emek harcanarak tamamlanan AKM Ulm’un yeni binasının Dayanışma Gecesi’ne 600 civarında kişi katıldı. Binanın tamamlanmasıyla birlikte, belli aralıklarla önce açılış cemi, sonra binada açılış şenliği, üçüncü olarak resmi açılış ve şimdi de “Cem Evi Dayanışma Gecesi” düzenlendi. Etkinliklerin dördüne de ilgi büyük oldu.

Herrlinger Str. 83 adresinde bulunan Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi (AKM)’nin, yönetim ve üyeleri yoğun çalışıyor. Binanın tamamlanması ve borcu için 300 bin euro üzerinde bağış ve katkı toplayan AKM’nin maddi ve manevi katkıya hala çok ihtiyacı olduğu belirtildi.

Yeni inşa edilen bina, yöneticilerin, üyelerin, Ulm ve çevresi Alevi toplumun gurur kaynağı oldu. Bina tamamlanır tamamlanmaz, birçok düzenli kültürel ve sanatsal etkinlikler ve kurslar da düzenlenmeye başlandı. Folklor, saz, diğer kurslar için AKM’den geniş bilgi alınabilir. Cemevinde düzenli olarak ibadet de yerine getiriliyor.

Evet Ulm Cem Evi Açılış Dayanışma Gecesi gerçekleştirildi. 5 Kasım’da Ulm Eselbeg’te Weinberg 42 adresinde bulunan VFB Halle’de düzenlenen gecenin programı çok zengindi. Çok sayıda sanatçının yer aldığı, saat 17.00’de başlayan ve Kasım Kocakaplan ile Arzu Yıldırım’ın sunduğu gecenin sahne programı sırasıyla şöyleydi:

Müzik, Davul Zurna (Nihat Karagöz, Baki Çelik), Açılış Konuşması ve Saygı duruşu, Cem Evi Korosu, Ali Ilhan, Caner Karakus, Piro Genlik ve Grup Deman, Hasan Yıldız, Başkan ve Federasyon ile Bölge temsilcilerinin konuşmaları, Fatos Özdemir, Kenan Batman, Murat Özdemir – Çiğdem – Tülay ve Grup Günışığı, Davul Zurna (Nihat Karagöz, Baki Çelik), Asik Müsayip ve Aşık Yorguni, Piro Genlik ve Grup Deman…

            Tüm yönetim kurulu ve dernek üyelerinin canla başla yoğun emek harcayarak gerçekleştirilen gecede, Başkan Kaan Yalçın ve Cevat Seven organizasyonla yakından ilgilendi. Başkan Kaan Yalçın, dernek adına kürsüde yaptığı konuşmada da tüm katkı sunanlara teşekkür ederek, maddi ve manevi katkıların kendilerine büyük destek olduğunu söyledi. “Çok sayıda faaliyetimize de başladık. Bu çalışmalara da aktif katılımlarınızı bekliyoruz” diyen başkan, sosyal, kültürel, sanatsal, inanç ve politik faaliyetlerin yoğun olarak sürdürüleceğini belirtti.

            Geceye, Ulm ve çevresinden çok sayıda ilerici, devrimci, demokrat ve yurtsever kurumlardan da katılım oldu.

Her türlü bilgi ve iletişim için Kaan Yalçın kendisinin aranabileceğini söyledi: 0170 / 7007733 Bağışlarınız için banka hesabı:

Alevitisches Kulturzentrum Ulm IBAN:

DE10730611910003388913 BIC: GENODEF1NU1

“Spende – Kulturzentrum Ulm Cem Evi”

AKM’nin internet sitesi: www.aleviulm.de