Ulm’da AKB ve YDG’li gençlerden film gösterimi

AKB ve YDG olarak birlikte Ulm’da Filistin’le dayanışma amacıyla bir film gösterimi gerçekleştirildi.

Merhaba (Ulm)

Gençler “5 Broken Cameras” filmini izlemek için Tohum Kültür Merkezi’nde buluştu. Film, Batı Şeria’daki sömürgeci yerleşim inşaatlarına karşı Filistin direnişini ev videosu kayıtları şeklinde belgelemektedir. İsrail’in Filistin-Batı Şeria işgalini ve halkın direnişini anlatan “5 Kırık Kamera” adlı film, orijinal Arapça dilinde ve İngilizce altyazıyla gösterildi.

Antikoloniale Aktionsbündnis (Anti Sömürgeci Eylem Birliği) AKB Ulm-Heidenheim temsilcisinin açılış konuşması, Rafah’a yapılan saldırıyı ve Filistinlilere baskıya karşı direnişteki tarihi ele aldı. Film gösteriminden sonra, Filistin’in özgürlük mücadelesinin çeşitli boyutlarını ve Alman solundaki ırkçılığı ele alan bir siyasi tartışma yapıldı.

Ardından, Yeni Demokratik Gençlik (YDG) temsilcisinin yaptığı kapanış konuşmasında, düşmanın kendi ülkemizde olduğunu ve Ülkelerimizdeki savaş ve krizlerin emperyalistlerin kar hırsı nedeniyle gerçekleştiğini vurguladı. Bu gerçekler, her türlü baskıya karşı örgütlenme çağrısı olarak kullanıldı.