Ulm’dan deprem bölgesine yardım eli

Ulm’lu yardımseverler, topladıkları maddi yardımı bizzat deprem bölgesine ulaştıracaklar.

Merhaba (Ulm / Maraş)

Ulm ve geniş civarının yakından tanıdığı iş insanlarından Resul Uruş ve Tahsin Apul, Ocak 2020 Elazığ Depremi ve 11-12 Ağustos 2021’de büyük sel felaketi yaşayan Karadeniz’in Sinop ve Kastamonu illerine de yardım yardım için koşmuşlardı. Şimdi de, Resul Urus, Tahsin Apul ve Oğuz Atar Kahramanmaraş merkezli depremin yaralarını sarmak için yoğun çalışma yürütüyorlar.

Şahan Döner’in sahibi Hüseyin Şahan da bu bu ekipte yer alarak, hem maddi katkı sunacak, hem de bizzat bölgeye gideceğini belirtti. Gazetemize konuşan yardımsever Ulm’lular “İster, Doğu, ister Güney, ister Karadeniz olsun, her zaman ülkemiz insanlarının yanında olmaya devam edeceğiz.” diyerek, “Önümüzdeki günlerde bizzat bölgeye gidere, topladığımız yardımları bire bir depremzedelere teslim edeceğiz” açıklamasında bulundular.

Yardım kampanyasına büyük ilgi olduğunu belirten yardımseverler, şimdiden önemli bir miktarın toplandığını ve hedeflerinin 40-50 bin euro olduğunu belirttiler. Elazığ, Sinop ve Kastamonu’ya götürdükleri yardımda olduğu gibi, deprem bölgesin bizzat gidecek olan ekibin haberini de döndüğünde geniş olarak vereceğiz.