Ulm’dan Sinop ve Kastamonu’ya yardım eli

Ulm’lu yardımseverler, topladıkları 12 bin 500 euroluk yardımı bizzat Kastamonu ve Sinoplu selzedelere ulaştırdılar. -FOTO GALERİLİ-

Merhaba (Ulm / Sinop / Kastamonu)

Geçtiğimiz 11-12 Ağustos’ta büyük sel felaketi yaşayan Karadeniz’in Sinop ve Kastamonu illerine yardım sürüyor. Bu yardımlardan biri de Güney Almanya’nın Ulm şehri ve çevresinden yardımseverlerce gerçekleştirildi. Tahsin Apul, Resul Uruş, Yunus Altun, Numan Keskin bizzat Türkiye’ye giderek, toplandıkları 12 bin 500 euroluk yardımı bizzat selzedelere ulaştırdılar.

            Gazetemize açıklamada bulunan Sinop-Ayancıklı Ulm’da yaşayan iş insanı Tahsin Apul “Bizzat felaketin yaşandığı Sinop’a bağlı Ayancık’a ve Kastamonu’na bağlı Bozkurt’a giderek, başta kaymakamlar olmak üzere diğer yetkililerle de görüştük. Topladığımız yardımı direk olarak selzedelere takdim ettik” diyerek, yardımda bulunanlara bizzat teşekkür etti. Gidiş dönüş masrafını kendi ceplerinden karşılayan 4 Ulm’lu yardımseverler felaket bölgesinde bir hafta kaldı.

            Çok sayıda bireyin yanı sıra DİTİB, AKM ve Birumut gibi kurumlar da bağışlarıyla katkıda sunarak, toplamda kısa süre 12 bin 500 euro toplanmasını sağladılar.

            Yardımseverlikleriyle tanınan Tahsin Apul ve Resul Uruş, daha önce yaşanan felaket sonrası da yardım toplayıp bizzat Elazığ’a ulaştırmışlardı.