Volkan, İtalyan rakibini yendi

Profesyonel ringlerdeki madalya ümidimiz süper hafif sıklet boksör Volkan Gökçek, Münih’te çıktığı güçlü İtalyan rakibi, Luca Maccaroni’yi yendi.

Vedat Alyaz (Münih)

Kıran kırana geçen karşılaşmada sporcumuzun üzerine adeta kızgın boğalar gibi dövüşen İtalyan rakip, sporcumuz Volkan Gökçek’in vurduğu yumruklar karışında adeta bozguna uğradı. Baştan sona çekişmeli geçen mücadelede sol kaşı açılan İtalyan rakip, buna rağmen karşılaşmayı bırakmayarak, intihar saldırısı yapan komandolar gibi Volkan’ın üzerine hücum etmeye devam etti. Mesafeyi çok iyi koruyan sporcumuz tüm rauntları kazanarak, karşılaşmadan zaferle ayrılan taraf oldu.

Erol Ceylan, ‘Volkan her geçen gün dahada güçleniyor’

EC BOXİNG Yönetim Kurulu Başkanı ve sporcumuzun promotörü Erol Ceylan, sporcumuzun karşılaşmayı büyük bir farkla kazandığını vurgulayarak, ‘Rakip gerçekten güçlü bir boksördü zaten biz de Volkan’ın farklı rakiplerle karşılaşarak, kendisini geliştirmesi için rakiplerini özenle seçiyoruz. Kıran kırana bir maç gerçekleşti. Seyir keyfi çok yüksekti. Bu karşılaşmadan Volkan, büyük bir tecrübeyle ayrıldı ki, bu tecrübe ona dünya şampiyonlluğu yolunda çok yardımcı olacaktır’ şeklinde konuştu.

Bülent Başer, ‘Sporcumla gurur duyuyorum’

Zorlu rakibi karşında büyük bir başarı elde ettiğini vurgulayan EC BOXİNG baş antrenörü Bülent Başer, ‘Rakip azgın boğalar gibi saldırıyor, sporcumuza nefes aldırmıyordu fakat verdiğimiz taktikleri bire bir uygulayan Volkan, adeta kasırga gibi eserek, salondaki izleyenlerden büyük alkış alıyor ve boks dünyasına da güçlü bir sinyal veriyordu. Antrenmanlarda var gücüyle çalışan sporcum bunun meyvelerini bu karşılaşmada topladı. Çok iyi bir kondisyona sapipti’ dedi. Kulübün basın danışmanı Vedat Alyaz, tekniğini günden güne geliştiren Volkan Gökçek’in profesyonel arenada aldığı bu zaferle dokuzda dokuz yaptığını ve bu karşılaşmalardan altısını da nakavtla kazandıağını vurguladı.