Yeni Opel Astra, “Almanya’da 2023 Yılının Kompakt Otomobili” seçildi

Opel Almanya Başkanı Andreas Marx: “Yeni nesil Astra, Almanya’da Yılın Kompakt Otomobili Ödülü ile sadece rakiplerine meydan okumakla kalmıyor, aynı zamanda her açıdan kazanan olmak için gereken niteliklere sahip olduğunu da gözler önüne seriyor”

Merhaba Haber Merkezi

Almanya’da Yılın Otomobili Ödülleri’nin bağımsız jürisi, kendi segmentindeki rakiplerini açık ara geride bırakan yeni nesil Astra’yı Almanya’nın en iyi kompakt sınıf otomobili seçti.

Opel’den yapılan açıklamaya göre, ilk olarak 2019 yılında gerçekleştirilen Almanya’da Yılın Otomobili Ödülü seçimlerinin bu yıl 5’incisi düzenlendi. Yeni Opel Astra kompakt sınıfta sunduğu üstün sürüş keyfi, ulaşılabilir teknolojileri ve tasarım diliyle 27 otomobil uzmanı ve gazeteciden oluşan jüriyi ikna etmeyi başararak “Almanya’da 2023 Yılının Kompakt Otomobili” ödülünün sahibi oldu.

Prestijli ödül, Almanya’nın Bad Dürkheim kentinde düzenlenen bir törenle takdim edildi. 27 üyeden oluşan bağımsız jüri, kompakt, premium, lüks, yeni enerji ve performans olmak üzere 5 kategoride her sınıfın birincisini belirliyor. Yarışmaya katılan adaylar ise fiyat ve bulunabilirlik kriterine göre seçiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Opel Almanya Başkanı Andreas Marx, “Yeni nesil Astra, Almanya’da Yılın Kompakt Otomobili Ödülü ile sadece rakiplerine meydan okumakla kalmıyor, aynı zamanda her açıdan kazanan olmak için gereken niteliklere sahip olduğunu da gözler önüne seriyor.” ifadelerini kullandı.

GCOTY jüri üyesi Jens Meiners gibi, “Yeni Opel Astra, çok yönlü bir araç oluşuyla segmentinde farklılaşıyor. Bu sayede yeni Astra, jürimizi her açıdan ikna etti. Buna tasarım ve sürüş keyfi gibi rakip modelleri geride bıraktığı duygusal kriterler de dahil.” değerlendirmesinde bulundu.

 Ulm’daki “Hans + Leiber” ve Neu-Ulm’da bulunan “Donau Autohaus” Opel Yetkili Satıcısı ve Servislerinin sahibi Michael Hanser 

Hanser de çok mutlu

            Ulm’da bulunan “Hans + Leiber” ve Neu-Ulm’da bulunan “Donau Autohaus” Opel Yetkili Satıcısı ve Servislerinin sahibi Michael Hanser de bu sonuçtan çok memnun olduğunu belirtti. Güvenilir bir marka olduklarının bir kez daha tescillendiğini söyleyen Hanser “Biz de bölgemizde bu güvene layık olmaya özen gösteriyoruz.

“Jüri üyeleri, kapsamlı test sürüşleri sırasında yeni Opel Astra’yı yakından inceledi. Sürüş dinamikleri, kullanım özellikleri, konfor ve diğer birçok nokta dikkate alındı. Bunlar kompakt sınıfın en çok satan modelinin güncel neslinin öne çıktığı disiplinler oldu.” diyen Hanser “Diğer markalarımız gibi, Astra da sürekli kendini yenileyerek, en üst düzeyde seyahat konforu sunuyor” dedi.

İletişim için internet sayfaları: www.opel-ulm.de ve www.donau-autohaus.de