Yüzlerce kişi Elif Doğan için bir araya geldi


Merhaba (Laichingen)

84 yaşında hayatını kaybeden Elif Doğan için Laichingen Alevi Kültür Merkezi (AKM)’de 40. Gün lokması verildi. 84 yaşında hayatını kaybeden Gümüşhane-Kelkitli olan Ali Haydar Doğan’ın eşi Elif Doğan Almanya’ya ilk gelen Türkiyeli göçmenlerden biri. Ali Haydar Doğan 1965’te Almanya’ya geliyor ve Elif Doğan’ı 1970’de yanına alıyor.

Geçtiğimiz 18 Ağustos’ta vefat eden Elif Doğan Laichingen Mezarlığına defnedilmişti. Ulm ve geniş çevresinin tanınan ailelerinden olan Doğan çiftinin Nedim, Veysel, Cemal, Cengiz ve Mustafa olmak üzere 5 oğlu, torunları, dostları, yakınları olmak üzere yüzlerce kişi bir araya geldi. Duygulu anların yaşandığı, gözlerin yaşardığı ve onlarca yıllık bir dönemi kapsayan sinevizyon gösterisi, Elif Doğan’ın ortanca oğlu olan Cemal Doğan’ın kendine olan ve seslendirdiği “Bizim Anamız” şiiriyle son buldu. 40. gün lokmasında, Hamburg’tan gelen ve erkanı yöneten Dede Mustafa Mısır’ın gülbenk okuması ve helallik istemesinden sonra lokmalar dağıtıldı.

40 gün lokmasına gelenlerin, Elif Doğan’ın hayat arkadaşı Ali Haydar Doğan, çocukları ve devamı kuşaktan aile fertlerine başsağlığı dileklerinde bulunmasıyla erkan son buldu. Doğan Ailesi, tüm katılanlara, bu acılı günlerinde kendilerini yalnız bırakmayıp, acılarını paylaşan tüm dostlarına teşekkür ettiler.