22 yaşındaki Erdem, feci kazada hayatını kaybetti

Senden’li gençlerden Erdem Kaya, aracıyla geçerli olan bir hızla devam ederken, arkadan gelen ve alkollü olan sürücünün kullandığı otomobilin büyük bir hızla çarpması sonucunda feci şekilde hayatını kaybetti. Erdem’in cenazesine 4 bin kişi katıldı.

Merhaba (Ulm)

Neu-Ulm’a bağlı Senden Kasabasının tanınmış ailelerinden Trabzon Sürmeneli, Ergün ve Arzu Kaya’nın oğlu, İrfan ve Sultan Kaya’nın torunu, Sinan ve Engin Kaya’nın yeğeni, kemençe çalmasıyla ve efendiliğiyle de Ulm çevresinde çok tanınan genci olan Erdem Kaya’nın feci kazada hayatını yitirmesi bölgede büyük yarattı.

Erdem Kaya, geçtiğimiz hafta sonu 30 Ekim’i 31 Ekim’e bağlayan gece, VW marka otomobiliyle saat 2 sularında B28 yolunda Senden’e evine giderken, arkadan gelen BMW marka arabanın çok hızlı bir şekilde çarpması sonucu 250 metre sürüklendi ve ağır bir şekilde aracında sıkışarak olay yerinde hayatını kaybetti. BMW’nin 28 yaşındaki sürücüsünün alkollü olduğu olay yerinde tespit edildi ve o anda 200 kilometrenin çok üzerinde bir hızla Erdem Kaya’ya çarptığı belirtildi. Kazanın meydana geldiği yer olan Senden’e gidiş yönü 7 saat boyunca trafiğe kapatıldı. Kazaya sebep olan sürücü hakkında da öldürmeye de neden olmaktan dolayı, taksirli suç işlemek kapsamında soruşturma başlatılacak.

Daha 22 yaşında hayatını kaybeden Senden’in gençlerinden, TSV Senden futbolcularından Erdem Kaya, çok sevilen bir kişiydi. TSV Senden de resmi sitesinde Erdem için taziye mesajı yayımladı.

Ulm tarihinin en büyük cenaze töreni

DİTİB’e bağlı Ulm Merkez Camii’nde bugün 4 bin civarında büyük kalabalığın toplandığı cenaze namazı kılındı. Cenaze namazını bizzat Stuttgart Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Musa Uzun kıldırdı. Ulm’da ilk kez bu kadar çok kişinin katıldığı bir cenaze töreni gerçekleşirken, kalabalık alan dışına taştı. Duygulu ve hüzünlü anların yoğun olarak yaşandığı cenaze törenine, Erdem’in çok sayıda arkadaşı da geldi ve arkadaşlarından biri, tüm arkadaşları adına bir konuşma yaptı.

Erdem Kaya’nın naaşı memleketinde aile mezarlığına defnedilmek üzere yarın Türkiye götürülecek. Türkiye’deki cenaze töreni de perşembe günü gerçekleştirilecek.