Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği’nden DRK Haus am Sandberg Huzurevine Ziyaret

Düsseldorf Başkonsolosluğu Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği DRK Haus am Sandberg çokkültürlü Huzurevini (Deutsches Rotes Kreuz Multikulturelles Seniorenzentrum /Haus am Sandberg) ziyaret etti. -FOTO GALERİLİ-

Merhaba (Düsseldorf)

Daha önce bayramlarda ve kurumun özel günlerinde ziyaret edilen huzurevine korona salgını sonrası ilk kez ziyaret gerçekleştirildi. gazetemize iletilen bilgilendirmeyi aşağıda veriyoruz:

Huzurevi Müdürü Ralf Krause ve huzurevi çalışanları, 2007 yılından bu yana gönüllü olarak hizmet veren Fatma Temel, Sibel Osman, Necla Hanım, Aile ve Sosyal Politikalar Ataşesi A. Raci Mazı ve Ataşelik ekibi huzurevi sakinleriyle beraber kahvaltı yaptılar, sohbet ettiler.

Çok kültürlü hizmet konseptiyle özel bir konuma sahip Huzurevinde kalan 88 kişinin 11 tanesinin Türk olduğu bilgisini paylaşan huzurevi yetkilileri kahvaltı sonrası Ataşelik yetkililerine huzurevini gezdirerek hizmetleri hakkında aktüel bilgiler verdiler.

Kızılhaç’a ait olan bu huzurevi göçmen kökenli yaşlıların ihtiyaçlarına uygun hizmet vermektedir. Hizmetin çok kültürlü olması sebebiyle özel bir görevli de bulunmaktadır.

Ataşemiz Sayın Raci Mazı kahvaltıda gönüllü çalışanlara yönelik motive edici bir konuşma yaptı ve yapılan bu hizmetin çok büyük bir öneme sahip olduğunun altını çizdi.