Almanya’ya işçi göçünün 60. yılı anısına futbol turnuvası

Almanya ile Türkiye arasındaki İş Gücü Anlaşması’nın 60. yılı anısına Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Hamburg Eyalet Birliği koordinesinde futbol turnuvası düzenlendi.

Merhaba (Hamburg)

60. yılı anısına düzenlenen futbol turnuvasına Hamburg DİTİB Eyalet Birliği üyesi cami derneklerin gençleriden oluşan futbol takımları katıldı. Turnuva ile ilgili olarak gazetemize iletilen bilgilendirmeyi aşağıda veriyoruz:

Willhelmsburg DİTİB Muradiye Camii ev sahipliğinde gerçekleşen salon turnuvasında, cami derneklerinin oluşturduğu 10 takım mücadele etti.

Turnuva öncesinde gençlere hitaben Hamburg Dini Danışma Kurulu Başkanı Osman Dikeç, Almanya ile Türkiye arasındaki İş Gücü Anlaşması’nın 60. yılı anısına cami derneklerinin iştirakiyle bir futbol turnuvası düzenlediklerini söyledi. Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Dikeç, turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar diledi.

Birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşliğe vesile olması temennisinde bulunan Hamburg DİTİB Eyalet Birliği Başkanı Mehmet Gök, Dini Danışma Kurulu başkanı Osman Dikeç kaptanlığında din görevlilerinden oluşan takıma da katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

100’ün üzerinde sporcunun katıldığı turnuva heyecanlı maçlara sahne oldu. Turnuvada top koşturan gençler, dedelerinin seyirciliğinde futbol oynadı.

Hamburg DİTİB Eyalet Birliği Başkanı Mehmet Gök, turnuvaya katılan takımların genç oyuncularını tebrik ederek, dereceye giren takımlara eyalet birliği adına kupa ve hediyelerini verdi.

Heyacanlı ve çekişmeli geçen turnuva sonunda; Willhelmsburg DİTİB Muradiye Camii gençliği birinciliği, Norderstedt DİTİB Eyüp Sultan Camii gençliği ikinciliği, Stade DİTİB Mevlana Camii gençliği üçüncülüğü ve Hamburg DİTİB Merkez Mescid-i Aksa Camii gençliği dördüncülüğü elde etti.