Augsburg El Ele

6 Şubat’ta meydana gelen ve onbir ili kapsayan deprem bölgesine ‘Augsburg El Ele’ çerçevesinde Augsburg yardım elini uzattı.

Ufuk SAYIN (Deprem Bölgesi)

Augsburg ve çevresinde bulunan Türk dernekleri, Schwabenhilfe Augsburg, FCA Futbol takımı ile Rosenaugaststätte’nin katılımları ile düzenlenen ‘Augsburg El Ele’ adı altındaki kermesten toplanan bağışlar ile hesap numaralarına gelen bağışları depremzedelere ulaştırmak için sosyal girişimde bulunuldu. Depremin meydana geldiği o tarihten itibaren deprem bölgesine ulaştırılan yardımların devamında on kişilik bir ekip bölgeye uçtu.

Alman, Türk ile Rumen vatandaşlardan oluşan ekip Adana, Osmaniye, Nurdağı, Kahramanmaraş, Hatay ve Samandağ’da yardım dağıtıp, bir hafta bölgede kaldılar. Depremzedelere beş yüzer yiyecek paketi, hijyen paketi, gaz tüpü, tırnak makasından tarağa kadar çok sayıda malzemenin bulunduğu paketler dağıtıldı. Ayrıca çok sayıda jeneratör de depremzedelere ulaştırıldı. Çocuklara depremde yaşadıkları acıları ve travmayı unutturmak amacı ile boyama kitapları, toplar, değişik oyuncaklar ve çikolata ile krakerler dağıtırken, Kahramanmaraş’ta ise Maraş dondurması dağıttılar.

On kişilik ekip uçak biletlerini ve konaklama masraflarını, kiralık araç ve yakıt ücretlerini, yiyecek ve dağıtılan birçok bağışı kendileri karşılarken yaptıkları bu anlamlı desteğe daha da bir anlam kattılar. Katılımcılar kendilerine destek veren tüm bağışçılara güvenlerinden dolayı da ayrıca teşekkür ettiler.